Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазето- "за" и "против"

Публикувано от salvador 
Abu
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:10:48
То какво се получава - на когото не му се дават пари за земя ги дава за дупка в земята! С парите за подземие може да се купи поне два пъти по-голяма дворна площ - кеф ти да си паркираш безценната лимузина, кеф ти за барака да си държиш компотите...
Мазето щеше да е оправдано, ако цената на земята надвишаваше цената на строителството.
LKK
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:11:22
За мен пък няма по-голям кеф от това лятно време да се забучим с някой приятел в мазето, дето го е провил дядо ми и да обърнем по биричка на сладка приказка. Там прохладата, полумрака и тишината са идеални за релакс. Да не забравяме, че мазето си е един вид мъжка територия. *beer*
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:18:19
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
...
> Разбирам те, но пък аз просто съм на обратното
> мнение - ако нямаш поне 300 м2 чист двор, няма
> смисъл да живееш в къща.

Abu, *ok* *ok* *ok* !!!
14 години живеем 4 човека в 55 кв. м. апартамент,
и какво от това! Щастливи сме и се обичаме!
Ама искам ДВОР, С ГОЛЕМИ БУКВИ, С МНОГО ГОЛЕМИ!!!!
Ако ще да е и 200 квадрата!
Аз съм ЗА мазето!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-24 20:33 от peco.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:20:54
Жоро, бъркаш, приятелю, от колата почти не слизам, но се отнасям към нея като към нещо, което съм купила да ми служи, а не обратното. Една не маловажна подробност, аз съм единственият шофьор в нашето семейство. За мен, на първо и единствено място е човекът, всичко останало са само вещи, които подменяш, когато поискаш. *ok*
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:38:05
Пепи има две крайности....
Едната е ако човек има Лада и живее в краен кватал.....едно че няма къде да я пъхне , второ че няма смисъл......
Другата крайност се подразбира...
Лятото във Варна има по 1-2 градушки......
Аз си пиех бирата на спокойствие а баровците палеха свещ... :}
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:40:30
По дяволите, какво му става на този часовник в този форум?? Някой може ли да ми каже от къде се явяват тези 2часа разлика във времето?
Иначе по темата, и аз не бих закопал пари в изба, освен ако терена не позволява друго.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:42:23
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> То какво се получава - на когото не му се дават
> пари за земя ги дава за дупка в земята! С парите
> за подземие може да се купи поне два пъти
> по-голяма дворна площ - кеф ти да си паркираш
> безценната лимузина, кеф ти за барака да си държиш
> компотите...
> Мазето щеше да е оправдано, ако цената на земята
> надвишаваше цената на строителството.

В някои случаи просто парцелите са ограничени и от към предлагане и от към квадратура а пък и от към цени, да и на мен примерно би ми се искало да имам парцел 3000м2 и гаража да ми е в срещуположния край на двора но не се получава.
А и 200ЕУР на квадра ако не надвишава то поне близко до цената на грубия строеж. За цената която цитирам примерно за парцела за два пъти по голям парцел са 100 000ЕУР, а за тази цифра не подземие а 500м2 груб строеж с фасада се прави барабар с мазето. Този въпрос е много относителен и субективен за мазетата, дали ще е чисто мазе или ще е приземен полу-етаж, какъв е парцела и тн. А съм виждал и мазета и то какви, без мухъл, плесен, студ и пр. отврат.







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-24 21:00 от luxbg.net.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:50:32
Часовата разлика е оправена :] , та за мазето!! Ами на нашите деди и пра деди, мазето им е било жизнено необходимо за съществуването. За нас е место където да седнеш да си изпиеш бирата и да се кефиш. За следващото поколение мога да кажа че едва ли ще знаят от къде се влиза в него, и ще се чудят какво ли му е било предназначението!!
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 21:11:40
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Часовата разлика е оправена , та за мазето!! Ами
> на нашите деди и пра деди, мазето им е било
> жизнено необходимо за съществуването. За нас е
> место където да седнеш да си изпиеш бирата и да се
> кефиш. За следващото поколение мога да кажа че
> едва ли ще знаят от къде се влиза в него, и ще се
> чудят какво ли му е било предназначението!!

Дон, позволи ми да ти се противопоставя -
в мазе не може да пиеш бира!
Там се пие или червено( зимата),
или бяло (лятото) - ВИНО!!!

*drink1*
Бира се пие в беседката в задния двор



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-24 21:13 от peco.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 21:17:50
Да не забравяме че за много българи мазата е нещо до което се стига с асансиор от 8-мия етаж , през коридор без крушки , разчиствайки боклуците на комшията от пред вратата , през заяла ключалка(ако не е разбита) , и това което ти трябва е в дъното , през 2-3 стари колелета , бидони , буркани , кашони с книги , обувки ,паяжини , миши "отпадъци" , влага.......ако е за такава маза нищо чудно яе на много хора не им трябва.....
Има и друг вид на която хората навън и викат "basement"....
където лятото е хладно и СУХО....а зимата ТОПЛО(5-10%)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход