Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазето- "за" и "против"

Публикувано от salvador 
Abu
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 18:15:03
Да не те заблуждава никът ми - нямам 4 съпруги и найсе хлапета. За къв са ми 500 РЗП??? 40-50 квадрата жилищна площ на калпак е предостатъчно!

... за еднофамилна къща говоря, може ти да имаш предвид друго.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 18:25:58
Лично за мене епопеята с покупка на парцел и строежа на еднофамилна къща е неоправдан за РЗП под 350-400м2. Къща без два гаража, котелно, тераси, стълбища и други сервизни помещения няма как да стане, а те също си влизат в РЗПто. Поне аз така ги виждам нещата.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 18:33:30
Гаража е най-евтиното нещо в една къща.На гаража му трябват 4 колони и покрив.Останалото е както дойде или по-скоро "с каквото е останало" от основния строеж.Нито изолация има,покрива му някакъв свръх елементарен.
Като решение "гараж на кота нула",до него или под него "котелно" и нагоре къща има сериозни пропуски от гледна точка на безопасност,особено в газиицирана сграда или ако колите в гаража ползват бензин за гориво.Излишен риск.
Abu
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 18:35:32
В други теми сме коментирали за гаражите - може и без тях, особено когато ядат жизнено пространство. Не всички помощни постройки влизат в РЗП-то, а и не е необходимо да са под същия покрив където спиш.
Разбирам те, но пък аз просто съм на обратното мнение - ако нямаш поне 300 м2 чист двор, няма смисъл да живееш в къща.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 19:15:49
avatar
luxbg.net Написал:
-------------------------------------------------------
> Лично за мене епопеята с покупка на парцел и
> строежа на еднофамилна къща е неоправдан за РЗП
> под 350-400м2. Къща без два гаража, котелно,
> тераси, стълбища и други сервизни помещения няма
> как да стане, а те също си влизат в РЗПто. Поне аз
> така ги виждам нещата.

Зависи от нуждите на човека. Ако имаш 2 деца, на човек ще се падат по 100кв.м. А трябва и да се поддържа- ако не можеш да осигуриш чистачка, тежко й на жена ти.......
smiling smiley
LKK
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 19:25:11
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Разбирам те, но пък аз просто съм на обратното
> мнение - ако нямаш поне 300 м2 чист двор, няма
> смисъл да живееш в къща.

Точно, за максималният чист двор, който ще Ви остане си струва да се замисли човек "за" или "против" мазето.
Като гледам какви суми са готови да дадат хората за обитаем плосък покрив, не виждам защо толкова се стискат за една качественна хидроизолация. Вярно, че е рисков елемент, но по-страшно е ако ти протече отгоре, отколкото ако ти избие влага в мазето. И досега се чудя, защо много от строените преди къщи са с мазета...

Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 19:30:23
Салвадор , не мисля че е най-добро решение да набутваш котелно в маза.....по много причини....ако искаш мога да ги изброя........
За гараж е по-уместно , но зависи от терена , и подстъпа до къщата......
Имаче е хубаво че колата зимата ще е горе-долу топла.....
За пожароопасност - не мисля....то не е едно време да складираш горива че имало лимит или талони ли беше.......
Мазата е за мен за продукти или за битовка за запои.......
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 19:44:22
Къща/гараж/ за кола - върл противник съм на такива екстри. Защо й е къща на колата, нали я караш всеки ден? Стига й едно местенце в двора. Екстрите/глезотийките/ са само за обитателите, всичко останало трябва да е в услуга изключително на Човека, а не за някакви тенекии/колата/.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 19:58:30
Тука аз имам спомени от преди много години...живеехме във ведомствено жилище,към работата на баща ми.Близо до Александровска болница в София.През една стена беше токоизправителната станция на градския транспорт за тролеите в района.Понеже това винаги е било токоизправителна станция,имаше останали два огромни водни резервоара,от времето когато трафовете са били с водно охлаждане.Единия го ползваше баща ми за мазе.Това е едно помещение...примерно 10х10 метра,и високо около 5 или 6.От тях един метър е над кота нула,останалото е под земята,като това дето е отгоре не стои на гол бетон,а е покрито с пръст и така се образува нещо като малко хълмче.Същинско бомбоубежище.Запомнил съм това мазе огромния му обем и целогодишното наличие на нечовешки студ.Това е характерно май за мазетата-студтът е някакъв гаден,усеща се колкото и да се обличаш.
Re: Мазето- "за" и "против"
24-01-2009 - 20:04:52
Пепи , отношението ти към колите е типично като за жена.......
Ама ти е хубаво да седнеш в топла кола сутрин ,нали?......
Или да не мислиш дали е заключена , .....лесно се разтоварват покупки и т.н и т.н. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход