Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
01-11-2009 - 20:44:01
avatar
Thanks,Фло! :-[
Само ще добавя,че такава мазана хидроизолация освен сравнително ниската му цена,може да се положи от 1 човек с мече за няколко часа...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-11-2009 - 21:53:53
avatar
Някой е влязъл в схемата на най добрите лепила - бих казал......
От снимката се вижда че това което си свършил не е по норми и дано да не ближеш рани...
Това 700 гр на м2 за битумния грунд ли е?Пиши технология - ние ще откриваме грешката
........... *yes* *stop*

Чест и почитание
Re: Започвам да строя....пак
01-11-2009 - 22:35:59
avatar
Гогол,какъв е проблема-ползвам мазани хидроизолации от много години.
В случая е "Техноникол",ползвам го от 4 години-никога не съм имал проблеми,както и със Сика,Мурексин,Изомат или др.
Не всички снимки са в окончателен вариант,а и най-слабото място е плочата над гаража и там след полагането на 2 ръце няма никакви течове-преди измазването имаше след големите дъждове и си беше нормално,но след измазването-не.
На плочата има да се прави напролет още и топлоизолация,армирана замазка с наклон и още един пласт хидроизолация и крайно покритие и тогава детайла ще се смята за изпълнен изцяло.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-11-2009 - 22:59:40
avatar
Ако това е финиш - си обречен,ако ли не има спасение....
Просто виждам че прозира,а не това е истината - нали?
Мазаните изолации са нож с две остриета - битума е готин,но с какво ще лепиш след това?
И аз работя с такива - ако има нещо пиши на лични ще пояснявам
Най вече пък за Изомат.... *yes*

Чест и почитание
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 09:12:57
avatar
Ako имаш предвид прозирането от последната снимка на тухлите,то не е фатално.
Ако е за другите снимки-наистина изглежда,че прозира след първата ръка,а истината е ,че очите ме заболяха да се взирам,докато се правеше,защото духаше силничко и падаха едни кафеникави мъхчета ли,листенца ли,от дърветата наоколо и полепваха по изолацията и изглеждат досущ като пропуски при нанасянето и аз се скъсах да карам да повтарят с мечето :]


P.S>Отивам да си вадя печат и документи,че вчера ми ги откраднаха за 10 мин. и мн.ме е яд... :g:

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 10:22:33
avatar
markk,
тази хидроизолация става ли за ОСБ,имам предвид панелна конструкция анкерирана върху фундамент
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 14:49:10
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> markk,
> тази хидроизолация става ли за ОСБ,имам предвид
> панелна конструкция анкерирана върху фундамент
>

Аз го правя с две ръце битумен грунд върху ОСБ-то,после слагам мрежа ,
прихваната на често с гвоздей с голямата периферия на главата/ползват се при битумните керемиди/ и две ръце бяла циментова шпакловка!
Abu
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 15:40:33
Фло,
между асфалтлака и грунда няма принципна разлика. С нещо пресичат грунда да не изветря толкова бързо, но "нещото" пак е на основата на органичен разтворител (може би по-слаб, като нафта или промишлен бензин). Като изолация в някои случаи може да се ползва асфалтлак, но трябва да се знае и кога не може (за това - друг път).
Преди две години си направих експеримент (бях писал за това) - на една пристройка у нас вкопах ОСБ-плоскостите в земята около 40 см, като всяка стена я обработих по различен начин. Лятото последно разкривах да разглеждам преди да накова ламперията и най-читаво ми се стори там, където върху плоскостите съм зашпаклил хубав теракол и съм залепил ЕПС (лепилото е директно върху дървото, без мрежа, но ЕПС-а е на винтове, откъм пръстта още веднъж зашпаклен вече с мрежа). Друга стена е на битумен лак (сам си го правя, но не пречи и купен или гъст грунд) - няма видими признаци на "подпухване", но не съм убеден, че все още е 100% защитено ОСБ-то, поизтрил се е. На третата, която най не ми харесва, сложих пародифузионна мембрана (като прословутия Тивек) и от онези пъпчивите пластмаси. Има малко мухъл по долния ръб на ОСБ-то и предполагам с времето съвсем ще се скапе. Аз знам, че паропропускливите вървят само с вентилация, ама исках да видя...
Дотук всичко ми е ясно като резултат, ама става дума за цели елементи - няма фуги, стъпките на ъглите и самите външни ръбове са облечени по друг начин и т.н. Ако ще се премоства фуга, задължително с армираща лента! И да знаеш, на Изола грундът за х. не става.
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 17:09:01
Abu,
Имах предвид точно битумен грунд/катран/ и с това съм мазал ОСБ-то и после го шпакловах ,както писах по-горе!Ако мрежата е прихваната по-начесто циментената шпакловка държи здраво и пази ,както си забелязал ,че прави и Теракола.Само ,че теракола е с повече пясък отколкото циментовата шпакловка и по- крехък като здравина!
Аз също съм си играл да правя грунд от смола с бензин и други разтворители и стигнах до извода,че няма да има нужните качества ,защото липсва част от състава,която бих определил като средноверижни въглеводороди -именно те дават пластични свойства! Затова си купувам готов!
Abu
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 19:39:50
Средноверижни...как го каза има в битумните мембрани. Събирам страшно много такъв отпадък и не ми е проблем да накисвам парчетии в една бака с бензин. Получената смес след прецеждане наподобява грунд (но по-плътна и с по-добра покривност), а на цена е като цената на бензина. За работа с пари не бих го ползвал, но за себе си...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход