Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наличие на газ в радиаторите

Публикувано от chernio 
Наличие на газ в радиаторите
17-01-2009 - 23:46:16
Странен проблем,
отоплявам се с газов котел, като обезвъздушавам радиаторите, от тях излиза газ, първия път като подуших миризмата помислих че е случайност, но днес пак обезвъдушавах радиаторите и като пробвах със запалка, газта която излезе от радиатора се запали. утре ще занимая и фирмата която ми го монтира но ако някой даде мнение няма да е излишно.
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 09:27:51
Е ти уби змея с този пост ! eye popping smiley Котле с горелка ли ползваш или нещо друго ? Ама каквото и да е , все пламъка топли водна риза . Да не са ти объркали разводката и да пълниш системата с двата флуида !? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 09:48:00
chernio Написал:
-------------------------------------------------------
> Странен проблем,
> отоплявам се с газов котел, като обезвъздушавам
> радиаторите, от тях излиза газ, първия път като
> подуших миризмата помислих че е случайност, но
> днес пак обезвъдушавах радиаторите и като пробвах
> със запалка, газта която излезе от радиатора се
> запали. утре ще занимая и фирмата която ми го
> монтира но ако някой даде мнение няма да е
> излишно.
Кара миа! Караш ме да изглеждам, акто шопа който гледал жирафа и си викал "Е те такова животно нема". Я виж какъв може да е проблема, че ми е страшно интересно! За мен е татално необяснимо!


Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 09:54:12
mnogo interesno kaji ytre kakvo ste ti kajat ot firmata, az li4no nqmam obqsnenie
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 10:40:44
Ако беше автомобил да ти кажа защо антифриза ти е пълен с газове , но тука , освен газовото трасе да се пресича с водното ...... няма друг начин май ? А разширителния съд отворен ли е или е от другия тип с мембаната ? Ако е отворен газта ще хвърчи нагоре . Природния газ е по-лек от въздуха и се качва в атмосферата .
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 10:54:15
Това е невъзможно....
Първо газта е с налягане 4-5 пъти по-ниско от това на водата в системата......
да не говорим че нямат никакви допирни точки .....
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 10:56:54
Абе Жоро , нали виждаш че е възможно ! *pardon*
За нялагането съм съгласен . След уличното табло има понижаващ редуцир и става ниско налягането ....... Това навежда ли те на някакви мисли и идеи !?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 10:59 от MB2316.
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 11:08:28
Подсети ме.......
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 11:18:24
Ами понеже това което се случва е луда работа , та ми идват луди идеи .
Ако не му е редуцирано налягането !? Но пък тогава горелката дали ще работи !? Не знам , но ми се струва че вариантите не са много !? Горелката (нямам си идея в тази материя) , дали има собствени редукции за налягането или , работи ли в широк диапазон на налягания на газта ? И ако да , то тогава при мембранен разширителен съд и някакво пресичане на пътя на водата с газта , газта няма да бълбука като в отворения тип и ще седи в радиаторите . И при по-високото налягане на газта от това на водата , вода няма да върви по газовото трасе . eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Сигурно е голяма кретения написаното от мен , но ще ми е интересно да чета по-надолу ! eye popping smiley
Редакцийка малко ! Като се спрат консуматорите и се обезвъздушава дали ще се отчете разход в газомера ???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 11:27 от MB2316.
Re: Наличие на газ в радиаторите
18-01-2009 - 11:38:53
Със сигурност не е газ...
Просто човека има въздух в системата....
Ааа...може да провери налягането в разширителния съд....ама не знам дали има право да пипа там.......за комби-бойлер става въпрос , нали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход