Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?

Публикувано от bogidar 
Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
18-12-2008 - 22:23:50
Дадоха ми следната оферта за тенекиджийската работа по покрива:
- улуци 15.6м х 26лв. ------------ 405лв.
- тапи 6бр. х 15лв. -----------------90лв.
- челна обшивка 18м х 24лв ---- 432лв.
- вертикална обшивка 19м х 26лв.----- 494лв.
- улама 4м х 28лв. --------------112лв.
- комини 2бр. х 70лв.------------140лв.
- казанче 3бр. х 35лв.-------------105лв.

Общо 1778лв. материали+труд. Ламарината е пластифицирана кафява, улуците са "американски тип". Плочата под покрива е 86кв.м.
Как ви се струват тези цени?
Abu
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 03:43:43
Ако тенекето не е под 0,5 мм и цената е за майсторски труд (със съответното качество, а не просто някакви монтажници), може да се преглътне, макар да е на горната граница. Отделен въпрос е какъв избор имаш - не вярвам да си намерил повече от две-три фирми, които да се занимават с това...
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 09:15:18
Абе така е. Нямам много варианти а и времето ме притиска до известна степен. Работата е там, че цената наистина ми се струва висока. Ламарината е 0.55мм - дават и 50г. гаранция.
Я още някой да се включи да каже колко може да се свали от общата сума...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-19 09:23 от bogidar.
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 13:12:46
Понеже съм много близо и аз до този момент,цените за сега са около 20% по-ниски.Но като си сложа отгоре праховото боядисване,може и да стигнат твоите.Иначе цени материал:казанчета-8лв,улуци-4лв/м,есове-8лв/бр,обшивка комин-25лв,верт.обшивки-4.5лв/м и т.н.Това е за изработен материал,0.5мм,без праховото.Ако сложим 100% труд пак е доста отдолу,но аз не се сещам кви бяха тея американските-май по-разчупени нещо....Абе за 150м2 покрив с 2 комина,двускатен ми искат 1100лв материал,с праховото-1200.Труда не съм го пазарил още,но вече минават разни "майсторчета" да молят на 10лв/м за улуци с материала.Можеш да се понатиснеш надолу.Успех.
А това с гаранцията :]
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 13:53:29
То това с гаранцията - ясно. Това дето ми го даваш за ориентир като цена на материалите онагледява горедолу работата. Твоя покрив сигурно е с около 30м2 повече от моя. Абе де да знам - в тия работи трудно се прави точна сметка. Въпроса е че цените и на мен ми се струват надути. Пак да кажа че става въпрос за труд и материали общо...
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 14:55:32
Имай предвид,че повечето работилници за покривни тенекии си имат монтажници/майстори/ към тях и като поръчваш тенекиите направо ти дават и майстор да ти ги монтира. Усещам че са се разбрали материал=труд.Лошо няма,стига и едните и другите да бачкат добре.Цените на материал,които ти писах по горе са за Пловдив и са средно от 3 фирми.
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 16:10:04
За Пловдив става дума. Сега говорих с моя човек ама нещо ме напрегна. Тази цена 1778лв. която ми е дал е без обшивките на бордовете и без водосточните тръби... Сумата за цялата работа и материали ще е около 3400лв. *stop* За двускатен покрив който е около 120кв.м. Като гледам твоите цени pike нещо не ми се вързва работата. Верно нещата са много относителни но все пак. Май ще преосмисля кой да ми е изпълнителя...
Abu
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 16:22:47
Както виждаш, средните офертни цени не са много различни (20% може да се приеме за коефициент за сложност, спешна изработка, зимни условия и т.н.) За сравнение същите улуци в момента ги работя във Варна за 15 лв./м1 с труда и материала, като малко ми се ослушваха и искаха да намаля (лятото на същия инвеститор му ги правих за 12 лв.)... Не са по-различни нещата и при другите елементи - пак само за сравнение тапите са по 7 лв. при мен... А ги купувам от склад, не че нещо съм представител или да ползвам отстъпки. Просто ми е ниска цената на труда (то и кой знае какъв труд няма в тая работа, стига да ти се срещат ръцете понякога). Ама като сте я докарали така в Пловдив - ще се пазариш, пазариш и накрая ще клекнеш, щото няма кой друг. А защо няма друг не ми се обяснява сега.
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 20:42:18
Божидаре,много е възможно да ме зарибяват с цени,защото не ми е тупнало точно утре,а всеки първо те пита кога.Иначе имам оферта и от фирма за 2900 лв/без ДДС/също без вод. тръби/.Това е цена,която посмъртно няма да платя,защото поне знам цената на заготвения материал-1000лв - до 2900 нещо ми идват в повече.
Абу,то не е като да няма кой,ами нали знаеш какви сме всички-хем да е еФтино,хем да е хубаво,то пък такова животно нема и де викаш-ще клекнем.Тук от форума гледам че си все по покривите-що не минеш към Пловдив, все ще намерим 2-3 покрива за правене,колкото да те задържим *beer*.Впрочем имам някои тънки въпроси относно тенекиите-ако не е нахално от моя страна,може ли на лични да те питам-обещавам да не ти крада занаята,"ръцете ми се срещат" само като ходя за риба. smiling smiley
Re: Цени покрив - обшивки, водоотвеждане?
19-12-2008 - 22:17:25
Почти покрих!Фатално ли ще е да оставя покрива през зимата без улуци?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход