Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Уред за почистване на въздух

Публикувано от bulhomes 
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 13:01:19
Тези съвременни климатици струват по 3000 лв., филтрите са 10 пъти по-малки. Щом рекуператора на митсубиши е 20 dB и предполагам е с аксиален вентилатор съдейки по размера осначава, че няма да свърши работа заради малкия въздухообмен. Да се върна на темата с климатиците. Имам клиент с климатик за 4000 лв. , с хепа филтър йонизатор, и т.н.. Скапва му се фризера и до два дена у тях става така, че не може да се диша(смятам че разбирате). Идва, купува си П300 и за 1 ден без да проветрява си оправи апартамента. На всичкото отгоре жена му беше много щастлива, че вече е решен и проблема с пушенето на пури.
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 21:29:23
Quote

Скапва му се фризера и до два дена у тях става така, че не може да се диша(смятам че разбирате).

Нищо не разбирам. Ама сигурно съм прост..... smiling smiley
Е хубаво де, ще чакаме отзиви скоро от bulhomes
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 21:42:47
Petar, в никакъв случай не сте прост winking smiley явно не сме се изказали правилно, имахме впредвив, че мириши ужасно гадно(на мърша) от стопилата се кръв!
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 21:53:45
Не мога да разбера, заради "лукса" да пушиш в къщи, ще трябва да си купуваш разни уреди със съмнителни качества!!
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:15:03
katechnology Написал:
-------------------------------------------------------
> Вентилационната система с рекуператор има малки
> загуби на топлина и по-добро опресняване на
> кислорода. Тази вентилация не може да ви защити
> от праха в околната среда, серните съединения,
> амоняка, бактерите, миризми, изгребната яма на
> съседа и миризмата от рафинерията в Бургас. Трябва
> също да се подготвите за добър ремонт, евентуално
> да се простите с 10-15 см. от светлата височина на
> апартамента, по-големия обем на инсталацията,
> обличане с гипсо картон и подръжка. Цената не мога
> да я коментирам. С нашата машина можете да си
> спестите, горе описаното.

Това са леко подвеждащи данни. Съвременните вентилационни системи имат доста добра филтрация и в сградата влиза доста чист и свеж въздух.
katechnology, не се опитвай да да си вреш джаджата вместо вентилацията. Те изпълняват различни функции. Да, по-добре пречистваш въздуха, но не можеш да контролираш температура, влажност, нива на СО2 и СО.

Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:22:51
asdf123 , ние нищо не сме писали за температура, влажност и т.н, ние обсъждаме пречистването на въздуха, не оспорваме качествата на вентилационни системи като такива, само може да споменем, че от вентилатора на машините се охлажа помещението леко! Пречиствателят е пречиствател, климатика си е климатик.
Don Balon , как прецени, че уредите са със съмнително качество, много е лесно да споделяш негативно мнение за нов продукт!
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:33:11
Аз не случайно те цитирах в по-горния си пост. Това, което е написано просто не е вярно. А, правиш ли разлика между климатик и вентилационна система с рекуператор?
LKK
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:33:35
katechnology, а как с вашата машина ще докарате "дъх на борова гора" на пречистеният въздух? Или има филтър с парченца от борови шишарки?

Не смятате ли, че супер пречистеният, йонизиран .... и обезпаразитен въздух от Вашата машина може да подтисне естественните имунни сили в организма при една по-продължителна употреба?

Нямам нищо против такава технология, но там където не може да се осигури качествен въздух по естествен път, но да ни внушавате, че е много добре да се запечатим в жилището си и да се оставим в ръцете на някаква машина не съм съгласен.
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:44:34
Да бе, и на мене ми е чудно как някои толкоз ги мързи да си развалят рахатлъка....
Аз съм пушач от 20 години, но НИКОГА не си позволявам да пуша в къщи.
На мен самия ми мирише гадно после, камо ли на околните....
Re: Уред за почистване на въздух
08-01-2009 - 22:58:08
Тази тема пак се върна там където започна....
Съгласен съм 4е системата има качества но тя е може би по-приложима в например болнични заведения или места където не може да се проветрява по една или друга причина....
в книги за вентилация и отопление пише че въздуха в къщата трябва та се сменя поне 3-4 пъти на ден....нацяло.......и не споменават дори дали се е пушело в къщата......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход