Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-03-2010 - 23:19:37
Трудно се воюва с времето и смяната на технологиите.Все едно сега да закарате някоя Жигула в модерен сервиз...ще я гледат като индиянец пишеща машина.Най-младият майстор в сервиза вероятно не е бил още роден когато тая кола е спряна от производство.С къщите е същото.Нормално е да няма майстори,дето да познават толкова стари технологии.Ненормално щеше да е ако половин век след построяването последната плетарка все още се срещаха често...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-03-2010 - 00:36:20
Quote
salvador
Трудно се воюва с времето и смяната на технологиите.Все едно сега да закарате някоя Жигула в модерен сервиз...ще я гледат като индиянец пишеща машина.Най-младият майстор в сервиза вероятно не е бил още роден когато тая кола е спряна от производство.С къщите е същото.Нормално е да няма майстори,дето да познават толкова стари технологии.Ненормално щеше да е ако половин век след построяването последната плетарка все още се срещаха често...

Когато се бърка серийното производство с уникатите НЕ Е НА ДОБРЕ!
Кофти е също, когато някой пише заради самото писане - по-скоро е сериен писач,
отколкото УНИКАТ!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-03-2010 - 10:21:14
В сегашното строителство от никъде не се вижда майсторлък така,че днешните бачкатори трябва да се наричат строители а не майстори защото аз не виждам нищо майсторско в работата им!!!Едно време майсторите са влагали сърце,душа,майсторлък в строителството а и са държали изключително много на името си!Как се е ставало майстор на времето,колко време са учили занаята докато станат майстори????А сега.....???Излишно е да правиме сравнение какво е било преди и какво е сега.Хората харесват възрожденската архитектура защото като погледне една стара къща от нея блика топлина,уюут личи си майсторлъка на майстора.Вложеното старание и желание да покаже майсторлъка си.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 17:52:48
avatar
Твоята къща също не би трябвало да има душа ,защото на нея са работили от днешните бачкатори-строители ,нали така .Или ти си я направи сам и вече си на нивото на старите отколешни майстори.Ще ми е интересно да ми покажеш една стара възрожденска къща където е използван бетон.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 17:54 от MASTERCAM.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 19:28:51
Ако,нямаше толкова много арогантност и злоба в поста ти сигурно щях да ти отговоря сега просто ще ти се усмихна....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 20:12 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 19:56:08
MASTERCAM, появата ти във форума беше много добра, показа че си разбираш от работата (поне от погледа на лаик като мен). Извън твоята област обаче показваш че си крайно некомпетентен и ограничен. Щом си във форума за да търсиш реклама бих те посъветвал да се ограничиш с постове само там където наистина РАЗБИРАШ (макар и там да демонтрираш арогантно поведение). Мисля, повечето четящи темите за възрожденска архитектура и строителство ще се радват да НЕ те четат тук.
Бъди здрав!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 20:15:37
avatar
Quote
bezopit
Ако,нямаше толкова много арогантност и злоба в поста ти сигурно щях да ти отговора сега просто ще ти се усмихна....

Здравей BEZOPIT ,

Във поста ми няма и капчица злоба или отрицание ,но във твоя положително има и то даста ,за теб и други като теб добрите майстори са само тези който взимат ефтино и затова е тази цялата помия която изливате не само във този форум. НЕ СЛАГАЙ ВСИЧКИ МАЙСТОРИ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ, Направил си чудесна къща но ,със труда душата и умението на същите тези майстори за които казваш че са едни прости бачкатори.Замисли се за това .
Дали ще ми отговориш е признак на добро възпитание , аз не съм те обидил с нищо просто изразих мнение .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 20:47 от MASTERCAM.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 20:23:49
avatar
Quote
vivic
MASTERCAM, появата ти във форума беше много добра, показа че си разбираш от работата (поне от погледа на лаик като мен). Извън твоята област обаче показваш че си крайно некомпетентен и ограничен. Щом си във форума за да търсиш реклама бих те посъветвал да се ограничиш с постове само там където наистина РАЗБИРАШ (макар и там да демонтрираш арогантно поведение). Мисля, повечето четящи темите за възрожденска архитектура и строителство ще се радват да НЕ те четат тук.
Бъди здрав!
Здравей vivic ,
Първо този форум не ти е бащиния за да командваш кой какво и къде ще пише,и второ не си ти човека които ще каже дали съм компетентен или не ако искаш да провериш това трябва да работиш известно време с мен. И най накрая искам да те уверя че аз нужда от реклама нямам .Тук съм за да помагам и който ми поиска помощ ще я получи стига да не е във разрез със моите разбирания за такава.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 20:39 от MASTERCAM.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 20:48:23
Точно за конаците ли намерихте да се джафкате ?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-03-2010 - 20:55:50
avatar
Здравей salvador , *beer* Не мисля че се джафкаме поне аз не ,просто си говорим разликата е в изразяването.Някои хора са по нервни натури .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход