Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-02-2010 - 14:16:19
avatar
Quote
vivic
камелия,
виждам не си разбрала шегата в поста ми. както и да е - приемам че грешката е в мен.
не виждам какво "Бедрок"-ско има в тези мебели:



а и според мен доста добре биха се вписали някои от тях точно в къща с възрожденски (български) архотектурни мотиви. Не че класическите старовремски къщи не са били с "2-3 черги и няколко разхвърляни възглавници" но все пак музей ли ще правиш или дом? Интериора всеки си го пречупва през собствената си призма - аз лично не бих изпадал в крайности, защото това е против духа на възрожденската архитектура - да бъде красива, модерна за времето си, естествена. Ти намираш за добре да ползваш миндерлъци с подшит дунапрен, аз бих използвал мотивите за поръчка на красиви, удобни и ПРАКТИЧНИ мебели - духа пак ще се запази. това е.
със здраве smiling smiley

Е, това е друго- ако не се лъжа, фирмата е на един евреин, има магазин в София, а производството е изнесено към Троян- Орешака. Ако е тази фирма-заслужава си, много хубави неща прави.
А миндерлъците не са с подшит дунапрен, специално са изработени и вида им е твърде добър.........smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-02-2010 - 17:51:38
angijulay Защо питаш?
Венци и Камелия да спретнат по една фото сесия на миндерчетата си и да ги представят пред комисията тук :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-02-2010 - 02:03:47
Приеми го, като чисто любопитство. Порок от детството smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 19:11:00
Quote
venciev
Ето една стара българска къща направена в този стил с много мерак!
Преди

И след ремонта

Абе, колега, откъде взе тези снимки, при положение, че лично ги направих , щото ние правихме ремонта на тази къща.
За доказателство ето точно преди ремонта и непосредствено след него.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 19:23:21
Нали съм си от село, не успях да ги закача.
Колега Булхомс, помагай. Ще ти ги пратя, па кога успееш ги качи.

Моята любов са тези стари къщи. Даже закупих за половинката една срещу тази, но още не е останало време да я стегна.
Мечтата ми е къща не от тухли и бетон, а от камък и дърво. Най-големият чар им чар са маненните плочи на покрива. Я накарайте някой новоизлюпил се конструктор да ви сметне натоварването да видим дали ще се справи. А едно време майстора с калфата и двама чираци го правили.

Много е дълга и обширна темата и сигурно до гроб няма да науча всичко по въпроса.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 20:40:14
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 20:58:12
Quote
slun4o
Моята любов са тези стари къщи. Даже закупих за половинката една срещу тази, но още не е останало време да я стегна.
Мечтата ми е къща не от тухли и бетон, а от камък и дърво. Най-големият чар им чар са маненните плочи на покрива. Я накарайте някой новоизлюпил се конструктор да ви сметне натоварването да видим дали ще се справи. А едно време майстора с калфата и двама чираци го правили.

Виждал съм къщата май по други форуми.
slun4o, то българина с тухли и бетон не иска да строи такава архитектура , а ти си тръгнал с дърво и камък. :]

Радвам се , че има хора като теб , най-малкото ставаме повече полека -лека.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 21:01:06
Quote
bulhomes



На тази снимка дървената облицовка просто не е адекватна! Не ми харесва!Нещо ми простее! Би трябвало да е изпълнена със широки поне 20 см дъски,с тънки свързващи видими летвички и с един по-тъмен цвят!Но това си е индивидуално мое усещане!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 21:11:18
avatar
Потвърждавам.
Slun4o,ако това е твое творение-поздравления.
Използвам случая да попитам Bezopit-абе.човек,кога си на къщата,че всеки ден минавам по няколко пъти покрай нея,но все не те сварвам.
Звънкай,когато си там-в най-лошия случай съм на 15 минути...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-02-2010 - 21:38:09
Минах в нелегалност и дебна шумкарите да збъркат да се върнат та да довършат каквото бяха почнали....
Ще ти звънна да се видим.*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход