Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 03:11:12
Здравей Безопит,
Къщата и зиме и лете си е направо чудесна, браво!

Имам един въпрос относно тези дъски които си ковал по контура на къщата и около прозорците. Аз ще правя същото и искам да знам мога ли да ги кова направо в/у готовата мазилка?

Хайде със здраве*drink1*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 08:51:24
Все повече заприличва на къща.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 09:40:18
Започнаха ли да шетат братята роми наоколо Безопит?Гладът е по-силен от тока,нали знаеш....smiling smiley)):}Дано ги стресне камерата!!!
Гето,може да сложиш ъгловите летви върху мазилката,въпрос на избор е кога ще ги сложиш-ако ги сложиш върху мазилката,ще имат ръб,а така както е при Безопит,ще се изравнят с мазилката/изолацията.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 11:45:29
avatar
Quote
venciev
Започнаха ли да шетат братята роми наоколо Безопит?Гладът е по-силен от тока,нали знаеш....smiling smiley)):}Дано ги стресне камерата!!!
Гето,може да сложиш ъгловите летви върху мазилката,въпрос на избор е кога ще ги сложиш-ако ги сложиш върху мазилката,ще имат ръб,а така както е при Безопит,ще се изравнят с мазилката/изолацията.

Венци, подскажи какъв е бил смисъла на ъгловите и хоризонтални летви при възрожденския начин на строителството в старите времена.Имам някои предположения

1.Да покрие лесно и еФтино границата между каменна зидария и стена в хоризонтали.
2.Да "държи" по вертикал стените когато е измазан плет.
3.Да запази ръбовете на къщата от ронене при топло-студено

Само не ме изяждайте.Размислите ми дойдоха на чаша вино и са 15тина точки.Ама след третата точка дойде втората чаша и престанах да си записвам.

Безопит, не бих сложил друг цвят на стените освен синьо.
Страхотни стрехи.За къщата си знаеш.*yes*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 14:07:39
Не съм много убеден,че тези ти мисли са верни,но може да се предположи,че има известна доза истина в тях:]
Оунъре,мисля че Аргонавт ще даде по-добър отговор от мен на въпроса ти,но и аз си имам някои отговориwinking smiley
Специално за тези ръбове си мисля,че ги слагат,за да имитират истинските дървени колони по ъглите на къщата,ако въобще ги има или пък са останали скрити по някаква причина!
Другата причина е 4исто естетическа,за по-красиво,по-добре връзващо се с дървения материал използван при строежа на къщата,което е малко взаимствано от "баварската"архитектура!
Ето една стара българска къща направена в този стил с много мерак!
Преди

И след ремонта
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 15:47:08
Благодаря Венци. Къщата дето си показал е станала удесно*drink1*

Като гледам снимките, то и при теб се получава този ръб и трябва да кажа че ми харесва. Аз по скоро се притеснявам от вторични повреди по мазилката при коването на декоративните дъски. Също и това че може да остават фуги през които да прониква вода под тях и т.н.

Сега за первазите около прозорците, нужно ли е да ги изолирам и обръщам след като ще ги облицовам с дърво? При вътрешната мазилка оставих прозорците не обърнати, защото мисля след като сложа дограмата да слагам клепета и направо да облицовам и от вътре с дърво. Какво мислиш по двата въпроса?

Хайде със здраве*drink1*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 17:00:22
Гето,ако твърдо си решил да слагаш декоративни летви/дъски по фасадата върху мазилката има много начини как да ги хванеш,така че да няма проблеми-дюбели,лепила,силикони и т.н.,за да не влиза никаква влага зад тях!Разликата е при тази къща,че видимите греди са си истинските,оригинални греди на къщата и пространството между тях е "издолмено" по подходящ начин с нужните изолации!Ако искаш да постигнеш ефекта на стара къща те съветвам да купиш стари греди от някой,който си е съборил плевника примерно и да ги дадеш на някой дърводелец/трябва доста да го убеждаваш да се захване/ да ги разбичи на по 2-3 см и след добрата им обработка,да монтираш тях върху мазилката,а да не слагаш нови дъски!При добър проект и монтаж ще постигнеш страхотен резултат/демек голяма измама,която да радва окото!Има много идеи....
По вторият ти въпрос,мисля че трябва да обърнеш прозорците с фибран-2см и върху него да ковеш дъските!За тази цел трябва да предвидиш разстоянието от стената до дограмата/фибрана,кошаците и дъските/,за да не ковеш дъските върху стъклопакета:]
Къщата ти ще е с външна изолация предполагам,затова и обръщането на прозорците с фибран трябва да е от външната страна също!
Това е по време на ремонта

Това е преди ремонта
А това е друга снимка в завършен вид




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-13 17:23 от venciev.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 17:09:39
Венци, чудна къща *yes*
къде е това, във вашия край ли?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 17:21:40
Тази къща е в троянския Балкан Вивич!
И нашата ще стане така,че и по-хубава!clap:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-02-2010 - 18:03:51
Благодаря Венци! А какво ако измажа къщата и тогава сложа дограмата???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход