Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 20:39:54
avatar
Quote
bezopit
То се е видяло,че ще говорим за обзавеждането.Кое им е било неудобното на миндерлъците?Аз тържественно обещах на Венци,че ще им сложа дунапренче.На неговите имаше ли нещо меко за ДУПЕТО?Ако има снимки на неудобните качи ги да ги видим какъв зор е видял човека с тях?

Не се поддавай на провокации, дунапренчето омекотява, а атмосферата е невероятна. Вече куп години ползвам този тип миндер насред София и никой не се е оплакал.......а колко напитки е видял и колко мезета, че и други разни от останали да преспят на него люде, добре че не може да говори...........*drink1*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 20:46:43
avatar
Quote
bezopit
Хайде сега глезотии мека мебел ала бала :] Майтапа си е майтап ама и мека мебел няма да има за гостите.Който иска да си носи :] Нещо такова ще да е:

Това е класиката. Ако имаш и другите снимки, публикувай ги, за да видят. Ако не, ще ги търся и ще ги пусна.
Все си мисля, че "старото възраждане" и " новото възраждане" трябва да са на различни места. Иначе се получава тюрю гювеч.smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 21:16:17
Потърсих,но нямам хубави,ако намериш качи някоя и друга.Иначе новото и старото ще гледам да не го смесваме :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 21:36:52
Извинявам се за въпроса "безопит"- Тази къща, която строиш и мислиш да я обзавеждаш в този дух за целогодишно ползване ли е или сезонно?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 22:00:56
Имаха дунапренче,ама...два пъти съм сядал там...наистина си бяха неудобни.Друго си да се размажеш във фотьойла...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 22:14:46
Ама като се размажеш на фотьойла ще се покапеш със салатата *drunk*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-02-2010 - 23:01:19
На тази къща,такова обзавеждане й ходи!Аз моите миндери в Балкана сам си ги правих....и не ставаме от тях,ама имат меко:]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.smiling smiley
19-02-2010 - 00:10:37
avatar
Quote
salvador
Имаха дунапренче,ама...два пъти съм сядал там...наистина си бяха неудобни.Друго си да се размажеш във фотьойла...
По соц време, в Борово- село до Русе, "Петър Караминчев" правеше дунапрени по поръчка. Сковаваш миндера, като долната му част се ползва за ракла, отгоре- 40см. дунапрен. Отзад- широка възглавница, че да се подпреш и опънеш като бей. От 1983г. ги ползвам- не са мръднали, а гостите там искат да сядат.....smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-02-2010 - 00:15:43
avatar
Quote
vivic
точно възрожденски са си!
група ентусиасти решават да отхвърлят дългогодишната тирания на Видима идеал и Масив Велинград и създават нещо модерно и красиво - това ако не е Възраждане.... :]

Прощавай, ама тия са тип "Бедрок" от анимационното филмче за Уилма и Фред. Хубави са, но нищо възрожденско няма в тях..........много преди този период са......... :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-02-2010 - 00:46:29
камелия,
виждам не си разбрала шегата в поста ми. както и да е - приемам че грешката е в мен.
не виждам какво "Бедрок"-ско има в тези мебели:



а и според мен доста добре биха се вписали някои от тях точно в къща с възрожденски (български) архотектурни мотиви. Не че класическите старовремски къщи не са били с "2-3 черги и няколко разхвърляни възглавници" но все пак музей ли ще правиш или дом? Интериора всеки си го пречупва през собствената си призма - аз лично не бих изпадал в крайности, защото това е против духа на възрожденската архитектура - да бъде красива, модерна за времето си, естествена. Ти намираш за добре да ползваш миндерлъци с подшит дунапрен, аз бих използвал мотивите за поръчка на красиви, удобни и ПРАКТИЧНИ мебели - духа пак ще се запази. това е.
със здраве smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход