Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-10-2009 - 20:24:26
Много приятно стои сачака, меко и ненатрапчиво, като същевременно се връзва с останалата дървения по къщата.
Поздравления! *drunk*
Сега, какво следва?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
13-10-2009 - 20:58:06
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Много приятно стои сачака, меко и ненатрапчиво,
> като същевременно се връзва с останалата дървения
> по къщата.
> Поздравления!
> Сега, какво следва?


*drink1*Представям си бели стени на втория етаж!Красота!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
14-10-2009 - 00:00:50
Безопит,

Страхотно се получава, много колоритно.

Комините ти с коминни тела ли са зидани или с нещо друго?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
14-10-2009 - 00:21:05
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Сега, какво следва?



Кратка почивка малко *drink1* и довършване на сечака в задната част на къщата.След това редовно следене на прогнозата за времето и тогава ще преценя следващата стъпка smiling smiley

фло, Ще видим може и изненадка някаква да се получи а може и да няма winking smiley

Единак,комбинирани са с тела и итонг по-назад в темата сме ги коментирали.[/color]
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
14-10-2009 - 06:25:48
bezopit,
за основния цвят на фасадата... нещата отиват май към зеленикаво (по-скоро светло зелено, но ако има ливада около къщата, не става)? На мен, обаче, не съм сигурен дали изобщо би ми харесало. Имаш доста подходящи метеорологични условия да си поиграеш над комбинациите. Това, че ще правиш основния цвят накрая, дори е предимство - може да си го изчислиш на спокойствие. Например в зададената рамка на втория етаж трябва да запълниш с нещо, което е контрастно на тъмно кафявото и допълващо цвета на камъка от първия. Ако не ти допаднат цветните резултати, може да приемеш монохромен вариант - тогава фасадата ще дойде някакъв нюанс на бялото, помътнен с % на изсветляването на дървенията (спрямо черното)... и т.н. Правилата са прости, но комбинирането им е свободно - всичко зависи от твоето естетическо чувство. И да не се оставяш да ти налагат готови решения! Докато не разбереш каква им е идеята и не приемеш идеята зад решението, никакво съгласяване! Че то доста далтонисти има сред дизайнерите, като гледам съвременната архитектура и изкуство... Откакто една аритектка боядиса сграда във варненския Цветен квартал в зелен шартрьоз (като светлоотражателните жилетки), реших, че всеки аматьор може да се справи не по-зле.

За табелката с цената наистина е бъзик. Пробвам те дали не си се уморил и дали не ти минават еретични мисли, като да зарежеш докъдето си и да продаваш... В случая, споменавам идеята достатъчно рано, за да имаш сили да я отхвърлиш, и при достатъчно напреднала работа, за да нямаш време да забравиш отхвърлянето й.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
14-10-2009 - 09:42:40
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------

>
> фло, Ще видим може и изненадка някаква да се
> получи а може и да няма

То класиката в жанра е дървената облицовка,но на мен пропорциите и визията ми внушават някаква индивидуалност,характер да го нарека и подсъзнателно си го вързах с бялото,като цветови баланс,но то си се вижда,че каквато и изненадка да се получи ,тя може да бъде само красива!


*yes*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
14-10-2009 - 09:58:47
Къщата става невероятна clap: clap: clap:
Може би една снимка отдалеч на къщата и на пейзажа около нея,ще помогне доста по въпроса как да бъде изпълнен втория етаж-цветове и материали.Но каквото и да се сложи си мисля,че ще бъде красиво!
Браво Без опит clap:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
15-10-2009 - 19:40:41
Abu,така се движат нещата,че няма време за умора.Може и да се уморя,но такива еретични мисли за продажба надали ще ме споходят.Цвета не го коментирам за сега нека да има малко интрига winking smiley *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
16-10-2009 - 20:51:41
Хубава къща става , но защо не оцвети разтвора с който измаза капаците на керемидите -седи като .За външен цвят -бял контрастно със сачака ,св син -Сакова или с червен отенък -Каблешкова, но за това ти си боса . *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
16-10-2009 - 22:22:36
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубава къща става , но защо не оцвети разтвора с
> който измаза капаците на керемидите -седи като .За
> външен цвят -бял контрастно със сачака ,св син
> -Сакова или с червен отенък -Каблешкова, но за
> това ти си боса .


Ами, ако търси автентичност, трябва да се белеят аретирите....... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход