Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДО 4ОВЕК

Публикувано от Маги 
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 09:20:23
От архитекта не зависи толкова какво ще стане, той може да ти направи супер проект, изпипан отвсякъде, но ако попаднеш на некадърници и боклуци като казанлъшката фирма със съвременните български къщи Еко... не знам какво си, тогава ще ти дойдат големите проблеми.
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 09:49:24
Точно от архитекта зависи много - един път бях давал пример с фасада на къща. При различните решения имаш различна площ на фасадата, от там повече пари за изолация, а и по-големи топлинни загуби. Същото може да стане и с инсталациите, с конструкцията....
И въпросът е ти като инвеститор да бъдеш информиран за всичко това - т.е. така е по-хубаво, но за сметка на това ще ти е по-скъпо да го построи, обитаваш и т.н. И ти да вземеш решението.
То това не е само при сторителството - във всяко производство основно се пести на хартията, преди да почне производствотоsmiling smiley
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 10:59:41
имам двама колеги, на които е преподавал в Университета
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 11:07:52
Всичко ще си кажешsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 12:06:44
В Нови Искър след Нова Година се усетиха за този план - не съм вниквал, но бая папка им приготвиха. Без туй при тях нямя разрешение за строеж. Есента не га искаха - не го бях и чувал.
Успех
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 12:59:03
Съветвам те да не я четеш, че като видиш какво трябва да правиш няма да може да спишsmiling smiley Измислено е да е като в казарамата - никой не може да изпъллнява устава и винаги си в издънка та да има за какво да те наказватsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 14:17:40
avatar
Може да знаете, може и да не знаете, но аз да си кажа.

Може да пускате лични бележки до някой от форума, който е регистриран потребител като кликнете на името му и след това на "Изпратете лично съобщение "

Много е полезно, че и други са се запознали с тази тема, но това го казвам в случай, че искате да питате нещо, което да вижда само човека.

smiling smiley
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 14:58:58
При мен не знам дали беше задължително, но в моя комкплект имаше такова нещо, прави го архитекта, ала бала 20 страници.
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 15:12:01
+ поне 10 чертежа трябва да имаsmiling smiley
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
13-03-2006 - 16:33:10
е нямаше чертежи, само описания и таблици
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход