Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДО 4ОВЕК

Публикувано от Маги 
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 10:49:14
А случайно с главния прокурор какво те свързваsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 11:00:05
Човек, относно какво искам - евтина къща или евтин проект?! Ами искам и двете, искам и качествено, искам и бързо, искам..., искам... Ама, много искам.. :} Надявам се, архитекта ми да е свястно момче-поне на такова прилича. Цените ми са по-ниски, защото сега пробива в Пловдив. Иначе фирмата е софийска. Всичко е включено в цената, единствено аз ще се оправям само с местната община, което за мен не е проблем.
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 13:00:12
Исках само да ти кажа, че се пести с проект, а не от проектsmiling smiley Т.е. да те предпазя от масовата грешка, която се прави.
ДА кажем ,че правиш къща 100кв.м. - плащаш 1200лв. 5-ма човека миниму си ги делят, като архитекта да кажем вземе 400лв. ЗА конструктора -350лв., ВиК и Ел. инженер по 200лв, технически контрол 50лв. Мислиш ли, че някой от тях ще има време и желание да се занимава с това да мисли как ще ти излезе по-евтино?
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 13:09:49
Ами, нали за това им плащам. spinning smiley sticking its tongue out
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 13:17:23
Не - ти им плащаш за да получиш разрешение за строеж. А не им плащаш за да ти направят порект за евтина къщаsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 13:23:02
А-а-а, моля, моля! Не мисля, че е така. Нали накрая аз трябва да реша харесва ли ми този проект, или не. В него освен архитектурна част, има и конструктивна, която е да кажем по някакви средни пазарни цени на материалите. Е, аз като възложител, не падам от Марс и мога да преценя дали това ме устройва, или - не. Ако не ме устройва, ще се търси нов вариант, нали така?!
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 14:29:57
Изпуснах да спомена, че не виждам хонорар в тази цена за геодезиста и за план за безопасност и здраве. Да кажем, че констуркутурът ще работи за 250, а ВиК и Ел. за по 100лв. Трудна работа - ще трябвада поемете и преснимането на чертежите, че може да умрат от гладsmiling smiley
И как ще си търсиш нов вариант - нали ще си платила част от проектаsmiling smiley Освен това за тези пари едва ли ще има вярна подробна количествена сметка. Това са пари точно за документация необходима за разрешение за строежsmiling smiley
Не, че не може да се получи читав проект за тези пари, но трябва да знаеш от всеки проектанта какво точно искаш - а затова би следвало да си наясно с повечето стандарти, едва ли не сама да си проектираш сградата и да остане само уточняване на детайлите. Просто в тези пари няма възможност за разработнване на различни вариантиsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 15:01:25
За геодезист наистина не съм сигурна, но план за безопасност и здраве все още не се изисква. Ами, накрая ще ти пиша какво точно е станало. Надявам се, всичко да е наред, а човек веднъж се пари - аз вече веднъж съм строила. smiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 15:23:07
Ами не знам да останаха общини, които не го изискват плана за безопасност и здраве. Ако не са се - в най-скоро време ще се усетятsmiling smiley
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 22:02:38
chovek kade izchezna - miro - davashe dobri saveti i idei za gazifikatsiata . beshe v staria forum . malko lipsva . smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход