Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДО 4ОВЕК

Публикувано от Маги 
ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:07:40
Ти, като вещ в нещата, може ли да ми помогнеш с избора на тип къща. В края на седмицата имам среща с архитекта, който ще ми донесе CD-та с различни модели. Въпросът ми е: кое е по-удобно и по-изгодно, разбира се - къща на един етаж, или на два. Не съм привърженик на големите квадратури и излишните стаи, ние и сега се гушим в 70 кв мансарда с ужасно разпределение. Мисля за около 120-140 кв., в които да ни е удобно на всички нас-на мен, съпруга ми и двете ни деца. Според архитекта се губи квадратура от вътрешни стълби, а и се оскъпява с още една плоча. Аз пък си мисля, че е хубаво да е на два етажа, заради децата ми, т.е. мисля с "перспектива"/като че ли някой е мислил за мен, но нейсе/. Можеш ли да споделиш някакво мнение. Все ще ми е от полза.
Благодаря предварително.
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:11:16
Не знам 4ожек какво ще ти отговори, но на 2 етажа се оскъпява с една плоча, но пък фундамента и покрива са почти наполовина.
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:14:52
Благодаря ти.
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:17:51
120-140 м2 жилищна площ ще рече около 200 м2 къща без мазе. Имаш стени, стълба, вход и т.н. На един етаж може и да се окаже по-евтино, правиш само пояс над стените и окачен таван от гипскартон под покрива..
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:24:07
Забравих да пиша, че не харесвам изби, мазета и т.н. За мен си е направо излишно/пък и не знам с какво ще ги напълня/. Само като си представя колко бетон, желязо и т.н ще влезат и то за нищо.
Стефан
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:25:56
Да де, но вторият етаж ти излиза два пъти по-евтино от основите или покрива. Въпрос на преценка е дали не си струва да построиш повече квадрати на по-ниска средна цена, въпрос на сметка е и на потребности, естествено. Освен че никога не са излишни, естествено те водят до повече разходи впоследствие по поддръжката, отопление, почистване и т.н..
Всеки си преценя.
Но е факт, че съотношението е около 2към едно на цената на строежа.
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:30:17
Правилно не искаш мазе - оскъпява доста. Роднината на бившия финансов министър и на сегашния прокурор е правsmiling smiley - фундаментите и покривът при едноетажна и дву етажна къща са еднакви. Т.е. къща на две нива излиза по-евтино на кв.м.
Обаче за едноетажна къща най-евтиното решение е да не правиш плоча изобщо - както казва Боби. Ивични фундаменти, колони и пояси и дървен покрив с окачен таван от гипсокартон. Ще стане за отрицателно време- нямаш нужда от кофражи, направо за списание направи си самsmiling smiley Ако някой е решил сам, с двете си ръце да си гради къща - препоръчвам такъв типsmiling smiley
ТА прецени - дали едноетажна къща без плоча или двуетажна с една плоча.
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 11:34:44
Благодаря много! Радвам се, че открих тоя форум. :]
R. Velchev
Re: ДО 4ОВЕК
09-03-2006 - 13:40:40
Е, ама не съм роднина де, само съвпадение на фамилийте и случайно съм съученик със жената на бившия финансов министър.
Re: ДО 4ОВЕК
10-03-2006 - 10:44:08
Нищо случайно няма на този свят! :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход