Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременна българска къща

Публикувано от Abu 
Re: Съвременна българска къща
23-12-2008 - 21:54:10
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Каде в български правилник НПССР норми за
> поектиране на сгради в сеизмични райони 88г леко
> променен наскоро 2007 има нещо за демпферни
> устрайства.Или втория член от уравнението на
> динамиката CxV няма.къде в България има приложен
> поне един тъкъв елемент във съвременното
> строителство.Поне погледайте филмчета има хиляди
> но те са за друри страни.
>
> Странното че укрепващите диагонали в една
> паянтова къща работят на този принцип щото тогава
> хората не са имали противоземетръсни норми и са
> ползвали някои принципи които са много ефикасни на
> този принцип се проектират укрепващите връзки в
> металните и сглобяемите СТБ конструкции.Не
> обиждайте миналото за да не се окаже по напред от
> настоящето.
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.


*ok* *ok* *ok*
Re: Съвременна българска къща
24-12-2008 - 01:13:24
kalashnikof..каква Япония....говорим за доста по-близки държави като Турция и Италия.От десетина години използват демпфери в основите на къщи до 4-5 етажа и по нищо не личи да откриват топлата вода...доста уверено си ги ползват.

Но горе имах предвид друго.Няма гумени демфери,има конусен лагер.Ползва се при строежа на жп мостове от доста години и се твърди,че автора на разработката и бил българин.Идея си нямам дали е вярно.
Re: Съвременна българска къща
24-12-2008 - 11:25:36
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!
ДА СТЕ ЖИВИ, ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ И ЩАСТЛИВИ!
БОГ ПРЕД НАС И НИЕ СЛЕД НЕГО!
LKK
Re: Съвременна българска къща
24-12-2008 - 12:26:06
Благодаря за хубавите думи Парцалев! *drink1*

ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ ДА СБЪДНЕ МЕЧТИТЕ СИ!
Re: Съвременна българска къща
28-12-2008 - 20:41:42
До къде бяхме стигнали със съвремената ...къща?? По кои точки стигнахме до единомислие? :] До колкото си спомням, още доуточняваме заглавието *drink1*
LKK
Re: Съвременна българска къща
30-12-2008 - 17:41:37
Не знам докъде бяхме стигнали и дали въобще ще стигнем до някакво единомислие. Важното е всеки, който се замисли над проблема за съвременна еднофамилна къща да стигне до единственното правилно за него и семейството му решение.

Аз за себе си оставам с убеждението, че къщата ми трябва да е двуетажна, с хол трапезария и дневна, като едно цяло на първият етаж и с два входа. Задължително ще има антре откъм уличният вход, а другият най-вероятно ще е от трапезарията към задният двор с добре оформен градински кът. Допълнително на първият етаж ще има още една самостоятелна стая, санитарен възел и килер/дрешник.
Височината между плочите на първият етаж ще е поне 2.80, за да имам усещане за простор и да мога да си изградя окачени тавани със система за вентилация и топлоизолация. Стълбището към вторият етаж ще започва от хола. Харесва ми идеята с емпорето, но засега в мен надделява прагматика и не смятам да правя такова.
На вторият етаж ще има три спални и една стая за гости с голяма баня с външен прозорец и два самостоятелни санитарни възела. Ще има и два балкона, като на места вторият етаж леко ще излиза над първият. Височината на помещенията ще е 2.50, като няма да има скосявания и мансардни прозорци.
Покривът ще е четирискатен студен, с малък наклон, като в подпокривното пространство ще монтирам бойлерите за соларната инсталация и място за рекуператор в бъдеще.
Отоплението и БГВ ще е с печка на пелети и соларната инсталация и радиатори или вент. конвектори. Задължитлно в хола ще имам камина с горивна камера, най-вече за удоволствие.
Гаражът за две коли, помещението за печката на пелети и малката работилничка ще се опитам да вместя под част от първият етаж при подходяща денивелация на терена или ще са самостоятелна постройка.
Къщата я виждам с размери около 8х12 метра с леки отклонения на места. Стените ще са тухлени или бетонни с троен зид или дебела топлоизолация и сайдинг отвън. Облицовката на сутерена ще е иминация на камък, а нагоре традиционно бял цвят. Дограмата - ПВС тъмен профил с троен стъклопакет и дървени перила на балконите.

Остава открит въпросът къде да предвидя помещение за пералня и сушилня.

Весели новогодишни празници на всички съфорумци! *drink1*
Re: Съвременна българска къща
30-12-2008 - 17:59:05
Пералня и сушилня - на мястото на единия гараж.
Re: Съвременна българска къща
30-12-2008 - 20:15:12
При 8х12 метра наистина трябва да забравиш за емпорето.8х12 е един стандартен тристаен панелен апартамент.Самото емпоре изисква разполагаеми към 40 квадрата,за да пролича изобщо на нещо.Долна граница,не,че няма емпорета по над 100 при иначе нормални втори жилищни етажи-само дневната е някакво хале...smiling smiley
Re: Съвременна българска къща
30-12-2008 - 20:48:54
ЛКК, забравил си Хасан Сьора, иначе всичко пролича на моята къща на мечтите. *ok* *drink1*
Весело посрещане на Новата Година на всички *drink1* *drink1*
Re: Съвременна българска къща
31-12-2008 - 04:47:32
LKK
Не разбирам защо слагаш стаята за гости на етажа със спалните на семейството? Не го намирам аз това за особено практично *pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход