Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление

Публикувано от naughty 
трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
08-11-2009 - 21:32:56
Дайте идеи:

трябва ми нещо подобно на това


[raybau.com] , но с доста по-голям обхват. Тук пишат 25м но не лови между етаж. Трябва ми нещо дори не толкова изпипано, но да метка поне през два етажа на едно ЕПК.
Може и самоделка, задължително двуканална (включване и друго копче за изключване). Товара не е голям, примерно крушка 100 вата, проблема е разстоянието. Мислех дали някой модул за дистанционно управление няма да ми свърши работа, помогнете примерно [www.lesi-bg.com]

Ако някой може да направи нещо, което да отговаря на горните изисквания подобно, бих платил smiling smiley

мерси

Re: трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
08-11-2009 - 22:03:47
Тези джаджи работят предимно с честотите на най-разпространените дистанционни управления за телевизори....и това е до толкова,до колкото изобщо работят с радиочестоти,а не с ифрачервено излъчване.За двата (поне) етажа...се съмнявам изобщо да има излъчвател,захранван с волт и половина батерия,чиито сигнал да може да мине през 2+ железобетонни плочи...Железобетона е много кораво препятствие за радиовълните.
Re: трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
09-11-2009 - 08:45:58
avatar
Преди време монтирах някаки такива неща на един митничар - бая скъпи бяха и след 2-3 седмици ме извика да ги демонтирам. Вика - "като пусна телевизора - спира климатика, като пусна ДВД-то - паля лампите" и т.н.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
09-11-2009 - 10:56:55
хехе това с митничаря ме разсмя.. ако е читаво направено няма да има странични ефекти
Re: трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
10-11-2009 - 11:07:02
Опитай с част от достанционно за аларма на автомобил!
Като ИЕ (изпълнителен елемент) може да се използва реле, за управление на различни консуматори!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход