Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременна българска къща

Публикувано от Abu 
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:38:56
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ЛКК, по принцип в собствената ти къща едва
> ли
> > някой ще те задължи да имаш стълби при
> наличието
> > на асансьор, проблема ще дойде когато речеш
> да
> > направиш застраховка на къщата, тогава ще те
> > дерат!!
>
> Хи,хи! Ако ти спре тока, к'во прайш?
>
> Май и това заглавие на темата няма да е точно.
> Може би, просто трябва да е "Къщата на 20-ти век".
> Защото тази, на 21-ви се връща назад- към
> природата.........


Камелче, само тока ако спре майната му, ама най често като стане пожар спира и тока, тогава лошо. Затова требе да си има стълбище. Дали ще е парадно тип Скарлет о'Хара или джулязно-аварийно е без значение. *book*
LKK
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:52:26
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Хи,хи! Ако ти спре тока, к'во прайш?
>
Абе Камелия, ти живяла ли си в блок с асансьор?
При нас като спре тока, отваряш страничната дъска откяв вратата, освобождаваш механизма на по-близката врата и скачаш на по-долният етаж или изпълзяваш на по-горният, като внимаваш да няма много сеирджии, за да не станеш за смях.

А иначе асансьора си е изобретен от време оно. Май имаше и някакви манастири по Гърция, където той е единственият начин за достъп.
Иначе не се притеснявай, няма да се цепя от колектива, засега къщата ще е без асансьор. Малко си помечтах, но явно идеята не се приема.
Хайде лека нощ и бъдете здрави! winking smiley
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:54:35
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелче, само тока ако спре майната му, ама най
> често като стане пожар спира и тока, тогава лошо.
> Затова требе да си има стълбище. Дали ще е парадно
> тип Скарлет о'Хара или джулязно-аварийно е без
> значение.


Прав си, въпросът е какво да бъде, та хем да е на удобно място, комфортно за ползване , непречещо на никого и придаващо чар на мястото, където е "побито". Трябва да бъде в такава хармония, че да не можеш да си представиш, че може да го няма, или да бъде на друго място. В големите къщи- " еврейските" има по две стълбища- парадното, което отвежда до входната врата на жилището и "черното /дървено/, разположено близо до вратата на кухнята. То води и до тавана. Така , в която и част на къщата да си, ако ти се наложи бърза евакуация- тичаш.....а ако си помощен персонал- не се пречкаш в краката на другите. spinning smiley sticking its tongue out
Не знам, може би защото прекалено много години живея в блок, та "екстрите" му не ми се претворяват в къщата.
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:56:03
Между другото забравих да кажа че асансьора за който говоря, а и всеки един модерен асансьор днес, си има батерии с които може да се движи в случай на спиране на тока. Това е за електро-механичния, а в момента имаме партида за Австралия на хидравлични асансьори, та тези господа пожелаха в самата кабина да има ръчна помпа с която можеш да се "напомпаш" на горе и на долу в случай че спре тока. А специялно за Ками ще инсталираме и парашут.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-09 00:05 от Don Balon.
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:58:12
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Абе Камелия, ти живяла ли си в блок с асансьор?
> При нас като спре тока, отваряш страничната дъска
> откяв вратата, освобождаваш механизма на
> по-близката врата и скачаш на по-долният етаж или
> изпълзяваш на по-горният, като внимаваш да няма
> много сеирджии, за да не станеш за смях.
>
> А иначе асансьора си е изобретен от време оно. Май
> имаше и някакви манастири по Гърция, където той е
> единственият начин за достъп.
> Иначе не се притеснявай, няма да се цепя от
> колектива, засега къщата ще е без асансьор. Малко
> си помечтах, но явно идеята не се приема.
> Хайде лека нощ и бъдете здрави!

Живяла съм и още живея. И съм излизала по описания от теб начин. Та, затова не съм почитателка на "блоковата" техника...........
Не се ядосвай, аз и да не приемам асансьора, няма значение- ти ще се возиш в него.
Лека и на теб!
Re: Съвременна българска къща
08-12-2008 - 23:59:17
Чета и немога да схвана,за съвременна, еднофамилна българска къща ли става въпрос,или за общежитие?От кого трябва да се криеш и какви са тези асансъори, и с каква цел?Или,както е казал Ленин:"Да има!",но не е уточнил какво?Защо ли и тази тема се разводни още в зародиш? *huh*
Re: Съвременна българска къща
09-12-2008 - 00:13:44
Камелче, Куминче, аз се съгласих че в БГ това "чудо на техниката" едва ли ще навлезе скоро, ама и вие се съгласете че то в БГ едва сега се сетихме,че живеят и инвалиди и пенсионери които се придвижват с колички, та започнаха да правят сградите, градския транспорт и тротоарите и асансьорите достъпени за тези хора. Ама както казах ако не броиме годините, сме 7 часа напред от хАмериканците- иначе 100 год. минус 7 часа назад!!! :] Пък и разбирам че българина има намерение да живее в тази къща до края на дните си, така че защо да не помислиме?? Някой от вас имаше ли съдомиячна машина до преди 20 год??? Сигурно на пръстите на едната ръка се броят тука хората които днес нямат, същото ще е положението и с асансьорите. вЕрвайте ми!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-09 00:19 от Don Balon.
Re: Съвременна българска къща
09-12-2008 - 00:28:05
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелче, Куминче, аз се съгласих че в БГ това
> "чудо на техниката" едва ли ще навлезе скоро, ама
> и вие се съгласете че то в БГ едва сега се
> сетихме,че живеят и инвалиди и пенсионери които се
> придвижват с колички, та започнаха да правят
> сградите, градския транспорт и тротоарите и
> асансьорите достъпени за тези хора. Ама както
> казах ако не броиме годините, сме 7 часа напред от
> хАмериканците- иначе 100 год. минус 7 часа
> назад!!! Пък и разбирам че българина има
> намерение да живее в тази къща до края на дните
> си, така че защо да не помислиме?? Някой от вас
> имаше ли съдомиячна машина до преди 20 год???
> Сигурно на пръстите на едната ръка се броят тука
> хората които днес нямат, същото ще е положението и
> с асансьорите. вЕрвайте ми!!

Вервам ти, ма пак имам нещо на "въпреки". При здрави и прави хора, като ги натиснат годините, проблем става щъкането по етажите. И с асансьор да си, по колко пъти на ден ще джиткаш до стаята горе и кухнята- долу? Защо "старите" на село се местят на първия етаж- близо до нея и до килера с провизиите? А докарат ли се нещата дотам, следващата стъпка е генералната промяна- или идва някой на втория етаж, или отиваш в старчески дом, или при "децата". Та, асансьорът пак изпада в графата "гевезлъци". spinning smiley sticking its tongue out

Re: Съвременна българска къща
09-12-2008 - 00:35:22
И аз ти вярвам, в БГ всичко е възможно. И в мазЪта и в старчески дом и отрова за мишки, само че по света нещата не стоят така, хората искат да живеят така като са живели до "завчера"- мобилни, и пълноцено. Има да се учиме тепърва.
Re: Съвременна българска къща
09-12-2008 - 01:05:19
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз ти вярвам, в БГ всичко е възможно. И в мазЪта
> и в старчески дом и отрова за мишки, само че по
> света нещата не стоят така, хората искат да живеят
> така като са живели до "завчера"- мобилни, и
> пълноцено. Има да се учиме тепърва.

Извинявай, но не те разбирам. Ако съм в състояние да си сготвя това, което обичам, не трябва да го правя, а да се абонирам за социален патронаж- за да живея по западному? Нищо да не пипвам в къщи, щото трябва да си почивам? Да не отивам в старчески дом- не знам защо, може би защото хамериканците не иска да го правят........
Дали ще се чувствам по- пълноценна ако продължавам да се качвам на втория етаж, отколкото ако съм на първия? В това ли се изразява мобилността?
Никой не може да живее така, както е живял "завчера". Ако можеше, нямаше да висим пред комповете, а щяхме да празнуваме студентския празник. :cry: spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход