Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер при непостоянен ток?

Публикувано от MEGADRON 
Re: Бойлер при непостоянен ток?
19-11-2008 - 15:14:32
avatar
Ами мисля си че със газ ще ти легне най-евтино. Дори да ти е слаб тока - това цяла нощ да грее за един душ си е голямо набутване. Ама знае ли човек.. Освен това апетита идва с яденето - ще искаш и не само сутрин да ползваш топла вода и тогава се почва - уж имам бойлер, а пък една чиния не мога да измия...
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 00:12:10
маи засега клоня към Дипломат серията Океан (80 или мааакс 120л) ако мога да грабна и с инокс цвят ще съм доволен . С ел. управление.

Дали да е с емайлиран и неръждаем водосъдържател?
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 09:48:32
Постоянно ли живееш там?
Как си решил проблема с отсъствието ти 3-4 дни през зимата? Ако температурите се задържат под -10 градуса, когато те няма?...
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 13:30:20
jikev - не не живея постоянно там - въпросът ти е абсолютно уместен и паданетоп на градусите и мен ме тревожи - през много студените дни като си тръгвам обезвъздушавам тръбите (което си е играчка всеки път ) ама .... кво казваш в случая - да мисля за газов бойлер ли или ? Проблемът е че банята е малка и нямам много място и за газова бутилка а и тая дивотия с газта не ми допада мама му.

Вкъщи със със Stiebel Eltron които държи доста време ве4е. Но незнам къде ги продават сега?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-22 13:52 от MEGADRON.
Abu
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 21:58:11
Като ти е слаб токът, газовият наистина е по-добро решение, но... напълно те разбирам за резервите ти при работа с газови уреди - познавам много такива хора и вече въобще не се учудвам, въпреки че аз не виждам никаква сложност и опасност. Освен това по-подходящо място за газовия е кухнята - хем е по-обемисто помещение, хем не е добра идея да се къпеш там, където работи горелката. Газовите уреди гаснат преди да усетиш липсата на кислород, но все пак...
Източването на водата на газовия е фасулска работа, това е плюс. Но колкото и да не харесвам проточните, що не помислиш за един? Нямам такъв и не мога да твърдя със сигурност, но си мисля, че с малка презастраховка откъм мощността му ще става. Източването също е много лесно, всъщност източваш само тръбите.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 22:23:35
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Дали да е с емайлиран и неръждаем водосъдържател?

Знам че в зависимост от твърдостта на водата се избира единия от двата варианта.
Тая теория ми я развива един познат работил преди време в Елдом. За съжаление беше преди доста време и може да се бъркам. Мисля че при твърда вода е за предпочитане емайлиран, а при по мека неръждаем. При висока твърдост кристалите варовик отлагащи се на неръждаемия го скапвали, появявала се някаква корозия. При ниска твърдост неръждаемия е по надежден от емайлирания понеже от температурните разширения и свивания пък емайла се скапвал и си имал някакъв период живот (примерно 20 години).

П.П. Нищо не е вечно. Пий едно и за мен
*drunk*
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 23:14:06
а защо не комбинираш неща от миналия и настоящия век.
бойлер на твърдо гориво, дърва или въглища +бойлер със слънчеви панели.
един за дърва се търкаля при мен почти неизползван но не се продава.
чакам да се вдигне цената на скрапа :]
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 23:41:47
Quote

Проблемът е че банята е малка и нямам много място и за газова бутилка а и тая дивотия с газта не ми допада мама му.
Що пък трябва да е в банята?
Оставяй я на тавана или от вън, само маркуча да влиза в банята до бойлера!

Имаш проблеми с тока, но се натискаш да имаш допълнителни главоболия...
Re: Бойлер при непостоянен ток?
22-11-2008 - 23:50:54
avatar
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
Проблемът е че
> банята е малка и нямам много място и за газова
> бутилка а и тая дивотия с газта не ми допада мама
> му.

Има едни бойлери на крака, с душ- кеф ти на ток, кеф ти на дърва или царевични кочани. За нула време затоплят и проблемът ти е никакъв. Не заемат много място.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
23-11-2008 - 20:15:00
KAMELIA - мернах ги тея стояши бойлери но са големи - на мен ми трябва макс 100л - като 80л ми е основно в полезрението. "Продуктовата група стоящи водонагреватели на Елдоминвест обхваща модели с капацитет 150, 200, 300, 400, 500, 750 и 1000л. "

jikev - не става тая работа с бутилката да не е вътре - а то няма място + не съм фен на газовите и това е - имал сум такъв - не ги искам .

бойлер на твърдо гориво - малко ми идва хард идеята smiling smiley *ok* *ok* *ok*

автоматчик - благодаря ти за драснатото - *beer* *beer* *beer*

а за проточен трябва силен и постоянен ток + кабелите ми са 4кв - а за по так проточен трябва 6кв си мисля . ама и по принцип тока ми е осн проблем.


eto tuka трябаж да го сместя - левият ъгъл - засега клоня към емаилиран 80л. инокс. Въпроса ми е такъв - ако ходя по 1 на седмица сега зимата примерно трябжа ли всеки път
да изпразвам бойлера за да не стой с вода седмица докато ме няма да ре4ем?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход