Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Протокол за завършени Ел и ВиК?

Публикувано от arbanasi 
Протокол за завършени Ел и ВиК?
25-07-2008 - 14:25:31
Здравейте,

Приключих миналата година с етап груб строеж и сега дойде време на Ел и ВиК инсталациите. Въпросът е следният, какви протоколи се попълват за въпросните инсталации, свързах се с общината по въпроса и те ме насочиха към техническия ми ръководител, но... с техническия се разделихме миналата година, като не останах особенно доволен, най-вече от финансова гледна точка(едно се разбрахме, друго стана), та по тази причина не ми се иска да се занимавам пак с него!
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
25-07-2008 - 17:37:21
avatar
Образец 12
A40
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
26-07-2008 - 01:07:04
някой може ли да даде малко повече инфо по темата
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
28-07-2008 - 13:23:44
Точно за Образец 12, става въпрос.

Но, задължително ли трябва да се прави за еднофамилни къщи(5-та категория)?

(С който и да говоря познат, казва, че не е правил такова нещо и не е имал проблем с финализирането на документите. Но да не би да са се променили нещата?)

Моля ви за съвет!
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
28-07-2008 - 19:40:07
ZА съжеление не ти трябва нищо, споко ..... така чичо Гошо може още да окабелява къщи с двужилни кабели confused smiley
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
29-07-2008 - 08:51:59
Искаш да кажеш, че няма да се виждам с техническия :loveu: :]

А как се процедира в последствие като се събира цялата документация, за да се представи в общината на финала? Да не би този Образец 12 да ми трябва за тогава и да имам проблем, че никой не е видял полагането на инсталациите(макар и да съм заснел всичко :] ) и да откажат да ми разпишат документа?

Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
25-11-2008 - 16:05:05
предлагам изготвяне на цялостна техническа документация по части електро, охранителни, пожароизвестителни системи, контрол на достъпа, видеонаблюдение и периметрова охрана, както и системи за сградна автоматизация.
e-mail: ngrusev@yahoo.com
Re: Протокол за завършени Ел и ВиК?
25-11-2008 - 17:10:31
Еееееее, стига , де!!! Вече ме е страх и хладилника да си отворя, да не би и от там да не изскочи някой велик и закъсал строител - Баш майстор!!! :g:

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход