Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер при непостоянен ток?

Публикувано от MEGADRON 
Re: Бойлер при непостоянен ток?
23-11-2008 - 21:10:53
avatar
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
> KAMELIA - мернах ги тея стояши бойлери но са
> големи - на мен ми трябва макс 100л - като 80л ми
> е основно в полезрението.
> бойлер на твърдо гориво - малко ми идва хард
> идеята

Всъщност, говорех за тези- комбинация от твърдо гориво и ток. Те са по 80 литра. Можеш да ги местиш където искаш. А имаш ли дърва за печка или камина- с две цепеници правиш топла баня с гореща вода за нула време.
Миналата зима, докато ударим по две ракии при едни приятели, сварихме да се изкъпем 5 човека. И не се чудиш с какво да затоплиш предварително банята.


Re: Бойлер при непостоянен ток?
24-11-2008 - 03:04:29
дърва имам 20 куб - ама как така бойлер с дърва - не ми звучи - ами лятото??? тези стояши бойлери на Дипломат не са с дърва?? А къде продават от въпросните?

А някой знае ли къде продават Stibel Eltron ???

прочетох и на няколко "Само един съвет - не взимай хоризонтален !" - каква е причината?

прочетох и това "
За хоризонталните бойлери има мнение че по-бързо "свършват". Всъщност усещането е субективно, Дължи се на факта че ако ползваш (точиш) хоризонтален бойлер водата се охлажда по-равномерно в целия обем поради по-голямата площ на хоризонталното сечение. Водата постепенно изстива и непрекъснато трябва да си донагласяш топлата и студената. При вертикалния бойлер при ползване (точене) на водата има по голяма разлика между долния и горния слой и по дълго време си ползваш вода с еднаква температура преди да свърши рязко.

[89.190.194.5]


и пак за хоризонталните ......

Да, има едно ГОЛЯМО предимство, че заема малко място. По-малко, че бързо загрява, но това води и до

голям минус

- голямата контактна площ между студената и топлата вода! Която довежда до толкова бързо изстиване на водата, че е достатъчно сутрин само да си взема душ, за да няма вечер топличка вода за измиването на чиниите!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-11-24 03:57 от MEGADRON.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
24-11-2008 - 13:36:00
avatar
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
> дърва имам 20 куб - ама как така бойлер с дърва -
> не ми звучи - ами лятото??? тези стояши бойлери на
> Дипломат не са с дърва?? А къде продават от
> въпросните?

Има комбинирани- на дърва и ток. Продават се навсякъде в добре заредените магазини. А в близкия до вилата ти град, сигурно ще намериш.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
24-11-2008 - 22:18:51
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
>Въпроса ми
> е такъв - ако ходя по 1 на седмица сега зимата
> примерно трябжа ли всеки път
> да изпразвам бойлера за да не стой с вода седмица
> докато ме няма да ре4ем?
>

терморегулаторите на бойлерите май поват от под 20 градуса. т.е. на минимум че се пуска на ден, два по веднъж за малко и почти няма да ти харчи ток, а ще се пази от замръзване.

Abu
Re: Бойлер при непостоянен ток?
25-11-2008 - 09:59:30
Той бойлерът не замръзва, замръзват щранговете, а тях трудно ще източиш докато работи нагревателят... Аз лично предпочитам да бракувам бойлер, вместо да къртя фаянс и да сменям тръби. Вярно, това ми се случи при минус 12 и не се сетих да паля печка в банята - тръбите замръзнаха за една нощ, но ако и токът спре (както често се случва при люта зима) всичката ще втаса! Правилното е да се източва водата, щото и да отопляваш банята, и да държиш включен бойлера, ако е спирал токът, ще разбереш чак след една седмица.
wal
Re: Бойлер при непостоянен ток?
25-11-2008 - 10:55:00
MEGADRON Написал:
-------------------------------------------------------
>
> прочетох и на няколко "Само един съвет - не взимай
> хоризонтален !" - каква е причината?
>
> прочетох и това "
> За хоризонталните бойлери има мнение че по-бързо
> "свършват". Всъщност усещането е субективно, Дължи
> се на факта че ако ползваш (точиш) хоризонтален
> бойлер водата се охлажда по-равномерно в целия
> обем поради по-голямата площ на хоризонталното
> сечение. Водата постепенно изстива и непрекъснато
> трябва да си донагласяш топлата и студената.
>
> .....Която довежда до толкова бързо
> изстиване на водата, че е достатъчно сутрин само
> да си взема душ, за да няма вечер топличка вода за
> измиването на чиниите!
>

Искам само да вметна , 4е от 1 година ползваме хоризонтален 80л нераждавейка на Дипломат на вилата - мн добре се държи - зимата не замръзна ( е, беше завит с юрган4е

:] , а и е в шкаф smiling smiley ), а говорим за много минусови Т; а относно "бързото му изстиване" категори4но не сте прави - слу4вало се като отстане загрят ( но разбира се изклю4ен) от неделя - в петък/събота когато отидем отново на вилата да има хладка вода eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход