Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сушене на замазка

Публикувано от Naematel 
Сушене на замазка
07-11-2008 - 10:54:32
Здравейте,

Нужно ли е да се използва осушител за замазка при условие че не се бърза и има достатъчно време да изсъхне?

Притеснението ми е за стените и таваните които са с гипсокартон да не поемат от влагата. Има направена и изолация с вата която също не ми се ще да поеме от влагата. В жилището има парно.

Благодаря.
Re: Сушене на замазка
07-11-2008 - 17:26:23
здравейте, кога е правена замазката, колко е дебела, и каква подова настилка смятате да поставяте върху нея, тъй като независимо че в помещението има парно то не може да замести дейността на професионалния влагоуловител, то може само да му помогне, повече информация на 0887/73-45-41, тъй като ние можа да ви помогнем с професионални немсли влагоуловители под наем, изключително важни за сезона есен-зима!
Re: Сушене на замазка
07-11-2008 - 18:47:17
avatar
Не се коси....Просто проветрявай поне месец интензивно.... :]

Чест и почитание
Re: Сушене на замазка
07-11-2008 - 19:05:32
Ако помещението се прави с гипс кртон първо се прави замазката .
Re: Сушене на замазка
07-11-2008 - 19:06:45
За това му викат сухо строителство.
Re: Сушене на замазка
07-11-2008 - 19:25:19
zadaljitelno sushene, v momenta navan vlagata e dosta golqma i ne stava s provetrqvane, a ako gipsokartona poeme e koshmar!
Re: Сушене на замазка
08-11-2008 - 11:13:36
Не бъркайте относителната влажност с абсолютната влажност.
Пример: при отн.влажност 90% и температура -5оС съдържанието на вода, т.е. абсолютната влажност е 3 g/m3. Тези 3 g/m3 ако са при 20оС ще имаме 17,6% относителна влажност. Т.е. проветряването намалява отн. влажност в едно помещение!!! Тук обаче има други фактори, които играят важна роля в случая като точката на оросяване. Все пак влагата е вода в течно агр.състояние, а не в газообразно.
Re: Сушене на замазка
10-11-2008 - 22:19:11
според практиката ни доказана до момента, няма нищо по-ефикасно от професионалния влагоуловител, за строителната влага, незавсимо къде е тя в замазка, мазилка. Това е най-доброто решение, тъй като тази машина осушава цялостно помещението и намалява проблемите с последващ мухъл и влага! Даваме съвет на всеки, който има възможност да си го позволи да го направи, нека ни пише на : katechnology@abv.bg или да ни звънне на 0887/73-45-41!
Re: Сушене на замазка
10-11-2008 - 22:30:36
ето го пак GOGOL ВЕЩ ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ОТНОШЕНИЕ.Той знае всичко clap: *sos*
Re: Сушене на замазка
11-11-2008 - 08:12:39
avatar
Аз поне имам някакво мнение бе пич......
Ти как ще сушиш да те видя?!
Дали съм вещ - не зная -аз съм просто практик,а ти.....?
Като си знаещ що не продумаш нещо по въпроса?
Тъй като и аз в момента си строя - просто проветрявам добре!Не искам влагоуловители- просто е тъпа инвестиция......
А и баба знае че влага се премахва с проветрение.....
Ех Сика,Сика......Ти си още едно доказателство ,че си оставаме завинаги с Български манталитет.......
Не одумвай колегите си - може и да ти потрябват някога.....
А току виж си останал сам тогава...... *stop* *yes* *beer*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход