Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двойна скара за покрив

Публикувано от piteriv 
Двойна скара за покрив
02-11-2008 - 21:05:15
Здравейте форумци.Искам да помоля хората с опит по покривите за мнение за поставяне на двойна скара под керемидите.Много ми се иска да си направя така покрива,но ми се струва.....несигурно.Ас поне не можах да намеря почти нищо по тази тема и за това се обръщам към вас,ако някой го е правил,има по този начин направен покрива или знае информация в нета за това....моля споделете!
Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 00:28:23


Виж снимката



Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 09:26:07
Ами да си призная,видях я в направи си сам и идеята ми допадна много,но както казах има малко писано по темата и,затова моля за мненияхората с опит smiling smiley
Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 10:05:47
Не знам кое ти се струва несигурно при двойната скара?Не трябва да имаш никакви притеснения,има само плюсове!Ще дадеш малко повече пари за шипки,но пък ще си имаш естествен "стъклопакет" и на покрива winking smiley
Не се колебай-направи го!
Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 14:49:09
От това по-добро няма!Даже Беткерс/а сигурно и не само те/предлагат залепващ материал под вертикалните летви,който прилепва към хидроизолацията.На мен за 150 м2 покрив ще ми отидат 200-300 лв за летви и труд в повече-нищо не е,но става по-хубаво.
Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 15:55:18
и аз препоръчвам двойната скара най-горещо - само помисли хоризонталните летви са над изолацията и няма шанс да се мокрят било от конденз или друго, а дори и да се намокрят съхнат веднага и от всички страни. питал съм в немско се работи предимно така.

само има един недостатък - повдига с около 5см и трябва да имаш крайни керемиди.

и още един съвет (ако позволиш) импрегнирай си летвите с специален разтвор - аз ползвах бохемит купен от бриколаж. а и си подбирай летвите сам да са възможно най-прави.

успехи със скарата
Re: Двойна скара за покрив
03-11-2008 - 16:43:54
avatar
и от мен един съвет - използвай скоби за керемидите (коват се на летвите и позволяват захващане по цялата дължина на керемидата),
не разчитай самите керемиди да пастнат - винаги се получават разлики в средата или в края на реда smiling smiley и става страшно. Има общо с това колко са прави напречните летви и как са ковани.
Re: Двойна скара за покрив
05-11-2008 - 00:23:29
Здравейте и благодаря на всички.ще питам още някой неща дано да имате малко повече време smiling smiley pike искаш да кажеш,че има вариант вертикалните летви да не се коват така ли confused smiley Виждал съм да слагат воалит за хидро изолация но не го лепят,а го коват с летвите.Колко сантиметра да са летвите и еднакви ли са вертикалните и хоризонталните?Благодаря ви още веднъж за отделеното време!
Re: Двойна скара за покрив
05-11-2008 - 17:14:48
Коват се.Влезни в сайта на Беткерс,там е добре показано.
Re: Двойна скара за покрив
05-11-2008 - 21:42:24
Ако на сайта на Бткерс има двойна летвена скара, разгледай го, но не си избирай бетонни керемиди. Вземи си керамични, ако можеш да си го позволиш. Ето моята двойна летвена скара.


За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход