Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плоча или гредоред

Публикувано от ghost13 
плоча или гредоред
08-11-2008 - 17:54:28
здравейте
моля за съвет
щи ми проектират къща - на два етажа
като трети няма да си надстоява
архитекта ми препоръчва под покрива да е гредоред а не бетонена плоча
т,к щяла да натовари конструкцията излишно
Re: плоча или гредоред
08-11-2008 - 17:57:38
и аз така ще строя, но това не се води гредоред. Гредоред е само таван, който е под на друг етаж доколкото съм запознат
Re: плоча или гредоред
08-11-2008 - 18:25:51
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------
> здравейте
> моля за съвет
> щи ми проектират къща - на два етажа
> като трети няма да си надстоява
> архитекта ми препоръчва под покрива да е гредоред
> а не бетонена плоча
> т,к щяла да натовари конструкцията излишно


smiling smiley Ако архитекта ти е вписан в списъка от близо 1200 специалисти с допуск до проектиране в строителството,няма причина да се съмняваш в неговите съвети и да питаш гадателите за покрива :}
Re: плоча или гредоред
08-11-2008 - 20:20:09

Архитектът се е изразил грешно. Плочата на тавана няма да натовари излишно конструкцията , а джоба ти. Ако сложиш плоча на тавана си задължен да я вържеш с колони към долната плоча и към бетонния пояс на основата. Това е по новите стандарти. По този начин къщата ти става практически неразрушима от земетресение , каквото и да е то. Ще трябва обаче да се бръкнеш за около поне 8-10000 лева в повече, които ще се превърнат в предимство(икономия ), ако решиш да правиш 3-ти етаж, или тавански етаж. Последния на практика вече ще го имаш в полуфабрикатен вид.
Abu
Re: плоча или гредоред
09-11-2008 - 07:52:42
Аз пък съвсем друго чета!? Значи, има първи етаж - плоча над него, втори етаж - пак плоча и нагоре вече скатовете, които не са от бетон??? Ако става дума за дървена покривна конструкция, звучи съвсем разумно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход