Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проект за къща в Банкя ?????

Публикувано от katy 
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 16:23:06
Ето точно за това ме интересува архитекта да го съгласува , защото и аз така разбрах че иначе е много голяма въртележка , много пари и много мотаене .
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 16:28:19
Въпросът с доклада е такъв - отпада им отговорността на подписа на общинските служители, а не е защото искат да си пробутат свои хора.
И не са те изработили - по-бързо се минава с доклад. Защото проектът се проверява още във фазата на проектиране.
Освен това според мен е в твояй интерес да наемеш консултант при проектиране, защото така контролираш проектантите да не правят глупости. Естествено не е за препоръчване да наемаш консултанат за доклада, приятел на поректанта.
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 16:29:36
НЕ го съгласува архитекта - наемете ис консултанска фирма за изготвяне на доклад за съответствие и хем ще контролирате проектанта да не прави неща извън стандартите, хем проекта ще ви мине по-бързо.
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 16:33:35
Искам да ви запитам всички дето сте поръчвали проекти - как ще разберете дали проектът ви е добър и не са ви излъгали ако нямате контрол върху проектантите?
Мислите ли, че знаете всички нормативи? Аз, че се занимавам с това и не ги знам, пък за вас съм сигуренsmiling smiley Как ще разберете дали ви връщат проекта, защото ви бъзикат или защото проектанта не си е свършил работата?
Rado
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 19:38:47
Аман от съвети на "разбирачи" !!!
Стефан
Re: проект за къща в Банкя ?????
08-03-2006 - 17:00:23
"овеко, прав си за това че не знам, по-право знам че той ми е препоръчан от приятели, виждал съм две негови къщи и са ми харесали...
Но като иска да се презастрахова и да ми предлага да стане с доклад за да е по-бързо, или за да няма проблеми в общината - аз нямах нищо против, казах му папките са в теб, прави каквото искаш . Да, ама струвало 1000 лв, е, викам, аз проблем нямам, ако ти бързаш, плащай 1000 лв, аз няма да ги платя.
И стана както писах по-гоире - по нормалния ред за 2 месеца...
Дори нямах договор с електрото, само становище, но на честна дума че ще го донеса после падписаха.
Аз наистина го занесох и го приложиха в папките.
Re: проект за къща в Банкя ?????
08-03-2006 - 17:38:24
С доклад не минавш и през хеи и пожарна. Без доклад наиситна може да се бъзикат доста време.
проектант
Re: проект за къща в Банкя ?????
16-03-2006 - 11:38:30
Наскоро завършихме проект за къща в Банкя . Ако искате да се запознаете с екипа проектанти, пишете на адрес proekt@dir.bg . За повече инфо : www.appra.info
ralli
Re: проект за къща в Банкя ?????
19-03-2006 - 17:13:05
4овек-о,
Ти като идеш на автосервиз Х например, за ремонт, откъде ще знаеш дали си отишъл на правилното място? Или ще идеш не в автосервиз Х, а там където поне някой ти препоръча например, доволен от обслужването!

Е а сега как се избира проектант? Ми ще си набележиш няколко, ще идеш за офера (т.нар. идеен проект), ще се поинтересуваш какво е проектирал и какво реализации има до момента и т.н. и т.н. Накрая клиента ще си анализира всички предложения и сам ще си реши.

Иначе за законите и нормативите си прав: дори и да се знае всичко, дори и да са спазени всички изисквания при проектирането, винаги може да се намери нещо, за което да не одобрят проекта и да го върнат.
Re: проект за къща в Банкя ?????
20-03-2006 - 10:47:50
Ако е до мен това дето си написал - аз защитавам тезата, че проектанта не се избира по това, дали познава или не главния архитект на общината.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход