Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проект за къща в Банкя ?????

Публикувано от katy 
проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 10:50:51
Може ли някой да ме насочи към архитект за проектиране на къща в Банкя . Интересува ме съгласуване и цена. Ако някой е доволен от проекта си моля да ми пише!
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 13:56:52
такмо взех моя не мога да му се нагледам, ще ти пратя снимка и ....

пиши

vesko_vel@yahoo.com
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 14:21:48
Благодаря ти ! Интересува ме всичко , при кой архитект , за колко време ти го направи ,на каква цена и съгласува ли ти го.
BANKYA
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:09:09
СЪВЕТ от ПАТИЛ И ПРЕПАТИЛ !

ОТИДИ ДИРЕКТНО ПРИ АРХИТЕКТА НА ОБЩИНАТА БАНКЯ И СИ ПОРЪЧАЙ ПРОЕКТА !
ДОБРЕ ПРОЕКТИРА И НЕ ВЗЕМА СКЪПОV

АКО ОТИДЕШ С ВЪНШЕН ПРОЕКТ - 6 МЕСЕЦА НЕ ТИ МЪРДАТ ПЛЮС доста пари на ръка !

Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:33:46
ДА бе - я стига всява смут и паникаsmiling smiley. Явно е имало нещо гнило - я е трябвало да се прави регулация, я е липсвала част от проекта( или по-скоро непълна), а си решил да минеш без доклад за съответствие от консултантска фирма ( по закон може - на практика трудна работаsmiling smiley). Аз не знам за случай в София проектът да си е пълен, да има всичко, което се изисква по закон, да има доклад и да е бавен 6 месеца.
БАНКЯ
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:37:31
За съжаление съм прав!

Имах надзор
регулиран терен
Проект като слънце със всички отстояния, коти и т.н.
Доклади от надзор, КАТ и всякакви други неща.
Просто ми казаха хората - комисията се събира рядко ....
и като намерих подхода на другият ден всичко се оказа подписано.
и после ми казаха.... защо не си поръча проекта при архитекта на общината -всичко ще мине като мед и масло.
но трябваше да загубя 2-3 месеца и пари за да го разбера.
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:51:30
АМи значи си единствения дето е платил в София като всичко му е било наредsmiling smiley Ама нещо ми е съмнителна твоята теорияsmiling smiley
Не мога да разбера как ще се оставиш да даваш пари като всичко ти е наред. Особено пък за къща, дето можеш да си живееш и без да я въвждаш в експлоатация, ако решат да се бъзикат с теб.
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:53:05
Направо ме караш да си купя парцел в Банкя за да видя кой ще ми търси пари за одобрение на проект, дето си има всичкоsmiling smiley
Стефан
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:53:43
Е, не е истина, искаш да кажеш че той се подписва на всеки лист(чертеж в карето долу вдясно) както си му е реда и после не го е срам да се подпише и на големия печат...???
Е, бива бива ама това си е хептен вече наглост.
Как някой не е изпищял където трябва, да го озаптят тоя михлюзин...
Или всъщност никой няма интерес...
Мен се опитаха в община Витоша да ме изработят да съм минел с доклад, че щяло да стане по-бързичко и т.н., отрязах ги, казах им - зор нямам, когато стане. видяха, че няма да ме издоят и ми взеха папките. Точно след 2 месеца бяха готови, като 1 месец от тях бяха във ваканция, беше края на август. Не могат да ги бавят повече от 30 или 60 дни беше, друг е въпросът че могат да ги връщат неограничен брой пъти...
За каквото им хрумне.
Но ако се разбереш с архигекта, че всяка рекламация си е негова грижа (което е и нормалното положение, нямаш грижи, стига да не бързаш. Ако не - с доклад, става за 10 дни.
R. Velchev
Re: проект за къща в Банкя ?????
07-03-2006 - 15:53:50
При мен пък някакъв външен консултант беше написал че противопожарните изисквания са външната ми врата трябва да се отваря навън, обиколих поне 10 фирми за врати и навсякъде ми се смееха и ми казваха, че за къща входна врата да се отваря навън не се предлага.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход