Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

керемиди Стралджа

Публикувано от ela 
ela
керемиди Стралджа
08-10-2008 - 12:20:20
Здравейте,
Имам въпрос към всички,които са си сложили керемиди на Стралджа, а именно Фландрия. Просмукват се със вода при валежи и това много ме притеснява, а технолога наСтралджа ни увери, че всичко е наред. Имате ли и вие същите проблеми и смятате ли, че като замръзнат мокри керемидите ще се пръснат и ...край? Има ли нещо специално за керамичните керемиди, което не зная? Ние ги сложихме това лято, в сушата, и сега се чудя какво да правим. Моля пишете ми всички които имате информация по въпроса.
Re: керемиди Стралджа
10-10-2008 - 12:56:53
Е, няма какво да се чудите...продължавате и наблюдавате какво ще стане. Има два варианта:
- Нищо да не им стане през зимата
- Да се напукат, като замръзне и догодина нов покрив.
Така че се молете да е първият вариант. Успех!

Добрата новина е, че щом, след като са просмукали вода не са се напукали. Значи няма варовик вътре измежду глината.
ela
Re: керемиди Стралджа
10-10-2008 - 13:00:20
Много благодаряза отговора, но защо да не с чудя - да не би да е нещо, което се случва често?
Re: керемиди Стралджа
10-10-2008 - 13:11:50
Добре де, ти какво очакваш да се случи, като глинена (керамична) керемида я вали дъжд? Разбира се, че ще се намокри. Моите са бетонови и те се мокрят. Да, ама под покрива е сухо. Ако искаш да са ти ненамокряеми керемидите, сложи си ондулин или метални.
Няма страшно, няма да се спукат, поне не тази зима.
Прочети за керамиката и бетона, за керемидите и ще видиш, че основната характеристика е брой цикли замръзване/размразяване. Няма вечни, но ще те изкарат поне едно 20-30 години или поне толкова би трябвало...
После ще се сменят, няма вечни неща...
Re: керемиди Стралджа
10-10-2008 - 14:23:46
Керамиката и бетона са порьозни и нормално е да поемат вода, но после бързо да я изпарят. За това в дъждовни дни ремонт на покрив не се прави. Керемидите са крехки, все едно са от халва. Изсъхнат ли, ходи си смело. Виждал съм керамика да не издържа на студ, но тя е от завод от друг район на България. Стралджанската глина е добра, но все пак ти стискам палци до напрлолет. cool smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: керемиди Стралджа
12-10-2008 - 08:44:27
Има едни, гледжосани май им казват, те дали просмукват вода?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-12 08:47 от kolonal.
Re: керемиди Стралджа
12-10-2008 - 09:37:07
avatar
Мой приятел си внесе порцеланови от Китайско и е много доволен.
Re: керемиди Стралджа
17-10-2008 - 13:03:43
Дано не падне градушка!!!! Кажи му да си монтира и орудия против градушки smiling smiley
Re: керемиди Стралджа
17-10-2008 - 14:03:44
Имам стралджански керемиди от 3 години-нямам досега проблеми с тях!
Re: керемиди Стралджа
17-10-2008 - 14:06:01
Николов,какви са тези китайските-порцеланови керемиди?Знаеш ли на каква цена излизат и има ли ги в Бг?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход