Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кръгъл покрив

Публикувано от Миташки 
Re: Кръгъл покрив
24-10-2008 - 21:56:39


За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Abu
Re: Кръгъл покрив
25-10-2008 - 00:08:30
Миташки, ще ме прощаваш, ама аз не видях кръгъл покрив. Снимай, ако можеш, от билото надолу - да се видят лъчите от всяка колона керемиди. Според мен улучките ти са абсолютно успоредни помежду си и просто са изрязани към края на сектора. То така сигурно и Стралджата могат да се наредят. А може и да греша - нещо лошо виждам по нощите...
Re: Кръгъл покрив
25-10-2008 - 08:48:09
Abu, той е кръгъл, а не сферичен и керемидите са стрладжанкси, от новия модел. Не позволяват голямо раздалечаване в долния край.




Виж какви оребрявания има против свличане.



За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-25 08:50 от Миташки.
Abu
Re: Кръгъл покрив
25-10-2008 - 09:09:18
Ами аз затова искам фронтален поглед - не се вижда добре. Виж как са го решили по стадионите http://files.turbosquid.com/Preview/Content_on_4_30_2005_14_18_51/stadium_seats_1.jpg7dc43bcb-6e56-4435-9bef-0d62d18d1c32Large.jpg]сектор[/url]. Седалките оформят дъга и горе, и долу, но всъщност са по десет на ред. Малко са сгъчкани на долния ред, а горе са по-нашироко. Самите редове са в една равнина - значи говорим за кръг като при теб, но визуално си личи "завоят" на трибуните, може би и пътечките са леко трапец? Ако можеше и с керемидите така...
Re: Кръгъл покрив
25-10-2008 - 09:49:32
Ето и друг поглед:



Намерих центъра на ската и там положих първата долна колона. Втората колона улучки ги отворих максимално долу(5см), а горе допрях краищата. И така до 7 колона, защото горе стигнах до борда и дойде време за рязане. Започнахме да свиваме, за да следваме извивката на стрехата. Не съм възхитен от резултата, защото доу керемидите са много раздалечени и не стои естествено.

Пробните керемиди свършиха, времето също и отложих други експерименти за следваща седмица. Ще събера долу на 3 см. Да се надявам, че ще се получи по-добра гледка. На всички им хареса, но не и на мен. От далеч изгежда добре, но от близо ми дразни окото. :g:

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Abu
Re: Кръгъл покрив
25-10-2008 - 11:48:37
Не ти харесва, щото първите няколко колонки отиват в трегера, а не на билото. Пробвай да раздалечиш още най-долния ред. Може би ще се наложи първите капаци да ги подлепяш (дискретно) за улучките, понеже сегашната застъпка от 7-8 см ще падне на 3-4. Абе нали разбираш идеята - броят на керемидите на долния и горния редове трябва да е равен, а самите керемиди да образуват лъчи от билото към дъгата на стрехата. И обратно - като проследиш една колонка керемиди, пък тя отива в нищото, изглежда грозно...
Значи, на мен как ми се струва най-лесно:
Измерваш две улучки и един капак, възможно най-раздалечени и пресмяташ колко броя ти трябват за стрехата. После измерваш най-сбитото положение между керемидите, умножаваш по броя на керемидите от стрехата и получаваш размер, отговарящ на някое ниво (примерно петнайсти ред керемиди) от ската. След това ниво, за да продължиш, трябва да махаш керемиди от някоя колона. Ако става въпрос за няколко реда до билото, струва си да си играеш. Ако си по-скоро някъде в средата на ската - откажи се и търси трапецовидни керемиди!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход