Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кръгъл покрив

Публикувано от Миташки 
Кръгъл покрив
06-10-2008 - 17:39:41
Помагайте!!!
Някой да е правил кръгъл покрив с керамични керемиди? confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley
Ще дам и повече подробности, но в момента съм втрещен от задачката moody smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Abu
Re: Кръгъл покрив
06-10-2008 - 18:31:32
Кръгъл или хексагон? Освен на осем, крълият покрив може да се раздели на шест, четири или друг брой сектори (триъгълници), като всяко поле завършва с билни капаци. Нещо такова
Голямо рязане пада и не е много красиво, но...
Съвсем кръгъл съм виждал само с турски керемиди, ама как е правено ми е съвсем тайно. Може би самата керемида е по-тясна в горния край - нали все пак са били ръчна изработка и е възможно да са го съобразявали при поръчката???
Re: Кръгъл покрив
06-10-2008 - 19:25:38
Re: Кръгъл покрив
06-10-2008 - 19:28:32
Покрива е разделен на осем, като на местата за разделяне са отляти бордове, но цялата сложност идва от това, че стрехата е кръгла, а не както е на снимката. Ще се изпълнява с туски едноолучни керемиди, но утре мога да дам размери на скатовете и габарити на керемидата.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Abu
Re: Кръгъл покрив
06-10-2008 - 20:39:45
Според мен с правоъгълен профил (нормална керемида) не може да се постигне ветрилообразната форма, за която говориш. Много ми се иска някой да успее да ме убеди в обратното, така че ако разбереш как се прави, моля да споделиш! В Гуглето на round roof tiles излизат само дървени и битумни керемиди. Мернах една ротонда с римски фасон (с турски керемиди), но никак не си личи как са наредени... Може и прибързано да е, но реших че формата на керемидите, гледани отгоре е трапец.
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 11:28:47
Ще взема керемиди за около 10 м2 и на място ще експериментирам. Ако имаш интерес, ще те информирам, какво се е получило. Малско снимки също ще са от полза.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 12:03:42
По мои наблюдения е точно както предположи Абу - турските керемиди в горния си край са малко по-тесни. Това ми е правило впечатление на село в Еленския Балкан, там къщите са на по 100-150 години. Предполагам, че това са го правили за да може да се застъпват краищата им - долният широк край на горната керемида захлупва по-тесния край на долната.
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 12:11:05
Извивката не е точно както ти трябва, но не открих друга картинка с такива керемиди


[www.4coolpics.com]

Открих една снимка, но май наистина са специални керемидите:
[gallery.slovar.org.uk]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-10-07 12:16 от king_for_a_day.
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 12:26:36
Керемидите са туски, едноолучни. С такива е и обекта, който трябва да правя. Снимката от Бачковси манастир е показателна, че само с такъв вид керемида мога да изпълня покрива. Благодаря за фотото. smiling smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Abu
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 18:31:25
Преди петнайсетина години ми бяха поръчали обшивката на едно кубе. Изцеди ми се мозъкът от мислене, но накрая ръчно изработихме от поцинкована ламарина към 500 бройки (около 20 м2) керемиди, които идеално обираха наклоните, дори и вертикалната част. Уж имаше капаро, но нещо не ги платиха, съответно не ги монтирахме и така си и останаха. Може да се каже, че съм се провалил (бе направо се набутах!), въпреки че на пробата стояха много добре и просто нямаше откъде да пропуснат - шестостен с четири фалца, два отвора за приковаване и т.н. Накрая колибата на кучето облякохме с едната част, а останалите наскоро ги върнахме на скрап.
Та повече с такива ребуси не ми се занимава и ако има готов отговор, бих се радвал да го науча. Освен това тогава все още можех да правя триизмерни проекти и да си моделирам керемидите. Сега май няма да се справя... Да се мъчиш на място си е безнадеждна работа и ако имаш под ръка някой младеж с пресни знания по математика, ползвай го! Не само ще ти сметне какви трябва да са ти керемидите според покрива, но и ще ти докаже с какви не може да се изпълни. Най-просто решение е когато секторът от покрива и самата керемида са подобни фигури, но има луфтове и граници на донаместване, които трябва да се смятат...
Хайде успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход