Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ за комин?

Публикувано от kalchev 
Re: Помощ за комин?
02-10-2008 - 11:08:13

Съвсем случайно намерих нещо подобно в София на ул. Георги Минчев. Обаче не видях да имат параметри.
На мен ми е много странно как точно им определят параметрите. Иначе ефект би трябвало да има при вятър.
А някой електрически вентилатори за димоотводи знае ли дали има. При електирческия ще има по-голяма гаранция за параметрите.
Re: Помощ за комин?
02-10-2008 - 20:40:43
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
Иначе ефект би трябвало да има при
> вятър.

4овек и ти ли? А защо да има ефект? За мен си е една допълнителна преграда със сложна форма. Тези вътрешните, на отдушниците дали имат ефект? Кой ги врътка? Вярно, тук евентуално вятъра помага - създава вакуум в комина със и без въртележки. А "пропилера" за мен е панаирджийска екстра (ако й работят лагерите).
Духни между два листа хартия и гледай - това е ефекта.
Апропо, този ефект (от страничен вятър) понякога трябва да се отчита при фасадните покрития.

Re: Помощ за комин?
02-10-2008 - 21:12:04
Бернули, според който, при течене на флуид през канал с променливо сечение, скоростта на потока се изменя обратно пропорционално на площта на сечението, а налягането му - правопропорционално. Тоест, ако въздух тече през смаляваща се тръба, скоростта му ще се увеличава, а налягането намалява. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-02 22:22 от фло.
Re: Помощ за комин?
03-10-2008 - 14:21:32
1. фло Написал:
-------------------------------------------------------
......, а налягането намалява. moody smiley: :!:

2. Е, и ... moody smiley:
Re: Помощ за комин?
03-10-2008 - 14:47:06
трябва да създава допълнителен вакуум джаджата, май тва и е смисъла, вятъра я върти и тя смуче от комина



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-03 14:55 от koqn.
Re: Помощ за комин?
03-10-2008 - 22:21:50
Защото не знаеш дали вятъра няма да създаде повишено налягане върху комина при определелена обсотятелства - все пак е вятър, не знаеш откъде ще дойде . А като има врътка -откъдето и да духа все ще завърти и няма да го има този ефект.
Иначе според мен единствено принудителна вентилация може да има ефект на увеличаване на тягата, който си заслужава да се коментира. Всичко друго ми се струва малко ала-бала.
Re: Помощ за комин?
04-10-2008 - 17:23:48
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото не знаеш дали вятъра няма да създаде
> повишено налягане върху комина при определелена
> обсотятелства - все пак е вятър, не знаеш откъде
> ще дойде . А като има врътка -откъдето и да духа
> все ще завърти и няма да го има този ефект.

Да, действително "не ги занам" "определените обстоятелсва". Ако духа отгоре, ще се съглася, ама не съм сигурен, при "тези обстоятелства", дали и врътката ще врътка.
Иначе, без Бернули, нещата опират до това - дали вятърът има тенденция да влезе надолу по комина. На мен ми се струва, че докато няма някакви "измислени" устройства около изхода на комина, вятърът БЕЗПРЕПЯТСТВЕНО ще си продължи пътя, забравяйке че тук има комин или прост стълб. Най-много да "дръпне" нещо допълнително от комина.
LKK
Re: Помощ за комин?
04-10-2008 - 21:21:59
Все си мисля, че тези врътки са по-скоро за украшение, отколкото да свършат някаква работа. Комина, ако не е читав само вентилатор.
Още повече, че затруднения с тягата има най-вече при безветрие, а тогава кво прави врътката?
Вятъра винаги помага за увеличаване на тягата, ако са спазени предписанията за височина и местоположение на комина.
Re: Помощ за комин?
04-10-2008 - 21:40:40
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Вятъра винаги помага за увеличаване на тягата, ако
> са спазени предписанията за височина и
> местоположение на комина.

Много точно!Обаче човека каза ,че дим му излиза през контактите и дограмата!Между другото това е срещано при пиролизните котли,аз знам два такива случая!За да се усили тягата -тръба със стесняващо сечение или въртящата джаджа.Има още един пиниз-тръбата на Вентури
Re: Помощ за комин?
04-10-2008 - 21:58:36
avatar
clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход