Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плочки за двор и тротоар

Публикувано от stdout 
Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 17:19:12
Здравейте,

Пред къщата ми има 30-35 кв. м. площадка, която я оформяме сега и искам да я покрием с плочки. Намерих от някъде в интернет тази снимка и ми хареса:

Снимка

Същите или подобни искам за площадката (ще отиват много). Може ли някой да обясни какви са тези плочки или да предложи други решения? Освен това, дали тези плочки ще бъдат също подходящи за стълби (пак в двора).

Също така пред къщата има тротоар около 45 квадрата, който искам да бъде с някакви здрави тротоарни плочи, защото спират често коли. Доколко са добри бетонните тротоарни плочки?

Благодаря

Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 17:20:02
клинклер



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-25 17:25 от Naskata.
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 17:26:46
Може да погледнеш долу:

Това не е реклама !
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 19:38:13
Гледах едни клинкерни плочки с дебелина 1см на Г&С във Варна.
Немски (забравих им името), имаше различни размери и изглеждаха импрегнирани, а и продавача го потвърди. Добро впечатление ми направиха, около 30лв им идваше м2, ама нямаха достатъчен избор на цветове, само нюанси на червеното.
Специфичното при тях бе че не се лепят с разни разтвори а със специално лепило само. Тоест има изискване основата да е равна и добре нивелирана.

Сериозно се замислих да си направя стълбището с тях, а защо не и част от цоклите отвън на къщата. smoking smiley
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 21:44:02
avatar
Сложи си по възможност качествен гранитогрес-еднороден по структура,негланциран,големи плочи и ще си решиш проблема....Задължително лепени на гребен.Цени от 19 - 30 лв. за м2 във Керамик Маркет във Варна-бях там тази вечер щото си търся за в къщи и аз ,че останах очарован от качество и избор на цветове и видове....

Чест и почитание
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 23:09:20
а защо не артбетон , аз лично не харесвам плочките идват ми малко доста стандартно решение... а артбетона- щампования бетон може да имитира всичко и да бъде оцветяван въс всякакви цветове и накрая се запечатва със ацетонови лакове и се защитава от вода ....
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 23:22:17
Щото цветовете и лаковете му са до време....
Това е коментирано многократно и в други форуми и такива са отзивите на потърпевшите. Супер в началото - после sad smiley
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 23:32:05
хм , аз не съм останал с такова впечатление..преди 4 години ми правиха такъв бетон , и не е мръднал до сега !ама грам даже ! хем на тротоар! тогава цената беше 34лв/м2, а сега е 45лв ...скоро минавах случайно на обект на фирмата, която ми прави бетона, и искам да кажа че дори и лайняни цветове като жълтия и червения не бяха мръднали !
Не знам на потърпевшите кой и кво им е правил , но със сигурност е било пълен булшит щом е избеляло! вече предлагат и некви полимербетони за стени / цокли на къщи/ за около 54лв/м2.... не знам аз лично сега на двора пак ще си направя алеите в артбетон smiling smiley
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 23:41:55
Не знам...
Цени на клинкер (истински) под 90-100 лв на кв.м. нещо ми намирисва на ментак...
ама вие си знаете... winking smiley
Re: Плочки за двор и тротоар
25-09-2008 - 23:42:02
ми явно има значение и кой го прави.....ама каква ли ти е гаранцията че ще попаднеш на правилните хора ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход