Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сламена къща отново

Публикувано от mehudi 
сламена къща отново
21-07-2008 - 13:40:43
здравейте,

преди бях споменавал за инетереса си (ни - на моето семейство) към строителство на сламени къщи.

миналата седмица най-накрая купихме парцела (владая) и сега наред е проектирането (грубо казано - заедно с всички административни процедури).

бързам да уточня идеята - плоча, върху която е монтирана дървена конструкция, като между гредите вместо тухли са поставени бали слама.

става въпрос за еднофамилна къща - искаме да стане отвън като къща от приказките (не точно да прилича на тази на баба яга де).

подходът е нестандартен и затова се обръщам към почитаемите форумци с молба за препоръка на архитект, който има нестандартно мислене и въображение.

предварително благодаря

Re: сламена къща отново
21-07-2008 - 20:25:37
На мен ми изглежда много пожароопасно , бубулечки и мишки може да се загнездят . Сламата при влага гние с неприятна миризма , къде в историята или сега се строят такива къщи . Има такъв аналог в приказката за трите прасенца - там едната от къщичките е сламена , но не издържа на вълчо. smiling smiley .
Re: сламена къща отново
21-07-2008 - 22:06:47
avatar
Мама коза ще има да блее години наред след това....
Абе човече - така или иначе ще строиш - що просто не подариш парите някому....?
Или чакаш архитекта с неговите приказки да ти ги вземе?
Дай кат старите дюлгери пък да става каквото ще - поне нещо ще имаш насреща после.... confused smiley

Чест и почитание
Re: сламена къща отново
21-07-2008 - 23:41:51
Мехуди, пичовете по-горе се бъзикат ама за нашенските условия май имат основание. И не че е невъзможно, гледам тука правят такива, но в България.... Ааа, иначе у нас архитектите като гледам резултатите от труда им са 90% нестандартни, нали плащаш за това smiling smiley
Сигурно Петър па ше ми се смее, ама тука имам една вълшебна книжка и там пише нашироко и за тези приказни къщурки winking smiley

Желая ти успех, пък като почнеш разказвай.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-21 23:43 от Geto.
Re: сламена къща отново
21-07-2008 - 23:51:20
Ей, за има нема 70-80 години, нашенеца се убеди че къща може да се направи само от тухли и железобетон. Това керпич, слама, камък, дърво, хич вече не иска и да чуе за тях!!!Успех Мехуди и дано успееш на пук на всички присмехулковци!!
Re: сламена къща отново
21-07-2008 - 23:58:34
Аааа, дойде часа на Гето... smiling smiley
Той тъкмо се е прибрал от уморителната държавна работа в Канада.
Гето как са индианците бе... чувам от нашите канадци тука аче имали толкоз много привилегии като туземни жители, че било голяма далавера да си вземеш такава туземка че да се оправиш :}

А на сериозно - не ,няма да ти се присмивам.
Моля те изпрати някоя друга снимка на такава сламена къщурка от вълшебната си книжка.
Внезапно ме осени идеята да направя в двора нещо като къщичката на баба Яга за моя пакостник
Re: сламена къща отново
22-07-2008 - 00:11:37
...чувам от нашите канадци тука аче имали толкоз много привилегии като туземни жители, че било голяма далавера да си вземеш такава туземка че да се оправиш...
"Накарай мързеливия на работа, той ще ти даде акъл." Петре, това не се отнася за тебе, а за онези дето са стигнали до горното заключение.
Re: сламена къща отново
22-07-2008 - 00:24:17
Петре, сигурен съм че ако направиш такава сламена къшурка за твоя пакостник, няма да иска да влезе обратно в тухлената... :]
Re: сламена къща отново
22-07-2008 - 00:51:39
Петре, ами ти къде се подвизаваш? Остави ги ти индианците на мира, не е лесна тяхната.
Колкото до книжката пълна с чудеса ще река сезам отвори се и те ти за сламената къщаsmiling smiley И няма защо да се извиняваш, отбирам от шега. Знаеш ли, може никога да не осъществя онова което научавам от тези вълшебни книжки, но пак си струват парите. Аз разбирам с моята работа да убивам скуката по форумите, ама ти как го правиш, нали казваше че като лимон те изтисквали лошите империалисти! Или и ти като мен си хванал някоя сладка службичка winking smiley
Ей хораа, сладко е на държавната трапезаspinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: сламена къща отново
22-07-2008 - 01:33:39
Е чак пък да ме изстискват....то просто иносказателно беше.
Както виждаш и аз намирам достатъчно време за форума ( а не е само тоя) макар че не съм на държавна трапеза като тебе.
Абе няма да им се даваме я, с какво са по добри от нас. С нищо.
Мене Партията за какво ме е изучила - хайде де.
Важното е да ни снасят редовно на месечна база та да си осъществяваме проектите в БГ. Нали така spinning smiley sticking its tongue out
чете ли онзиденшния Стандарт - казват че всъщност 1/2 от външните инвестиции у нас са от емигрантите. Реално ние поддържаме растежа на икономиката и финансовата стабилност.
Пък нека глупака Станишев да си цвили че сме увеличавали инфлацията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход