Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за линеен метър на бетонова ограда

Публикувано от StefanB 
Re: Цена за линеен метър на бетонова ограда
14-10-2008 - 11:30:02
ДА КАЖА как реших въпроса с оградата... Значи 13.5 метра са, още миналата година бяха изкопали и отлели основата - бетонен пояс 20 дебел, около 60 висок от които над земята 20-тина см. Заложени фусове ф 8 или 10 по 4 в квадрат през 2 метра общо 7 колони.
Купих бетонни елементи за колони, по2 и нещо са единия, приличат на коминни тела, заедно със шапки 32/32, Наредиха ги и ги напълниха с разтвор, сложиха и шапките. Помежду им мислих да зидам с четворки на калъч, защото бетоновите правоъгълни тухли бяха свършили на 15 дебелина и изведнъж гледам на гара Пионер бетонови тела за ограда има в различни цветове, има със сщампи, жълти, сиви, розови, питам, казват по 8 кинта са едното (40/20/20 размери) производство на Русе, ама ги нямаме. Почвам да смятам - трябват ми около 220 бройки, те можели да ги съберат, ама различни цветове... Почваме да ги търсим да ги видя отзад, щото са наредени до магазина - не могат да ги открият. Накрая шефа на склада вика - (абе я оди у Бриколажа, те като ги намалиха там закараха и аз тия не можех да ги продам и не знам къде са , да им....)...
Отивам в Бриколаж - имате ли?, ами може и да имаме, ела да видим - останали 2 палета едно шамповано като гранит и едно на фини райета, и двете сиви, общо 212 бройки с мострата включително. Колко струват - ами 4.80 пия с релефа и 3 и нещо другите... Тутакси ги купих и с транспорта ми излязоха около 800 лева.
Горе пампайците взеха 600 лева за да ги наредят залепят с теракол, армират на две-три места на пано и напълян поне по един ред на пано, да е здраво. Отделно купих и шапки по 5 на пано, те са по около 3 лева едната
Та цялата ограда се върза около 2000 лева с труда и цимента и пясъка, без да броя основата, която правих миналата година, май 1300 лв ми струваше изкопа желязото, кофриране, декофриране и 7,5 кубика бетон (около 700 лв тогава отделно).

Ще я снимам и ще покажа, стана супер, по два реда бетонови малки тухлички отдолу, за да стигнат елементите, понеже ги ометох до шушка от склада и самите елементи ги редиха - ред шамповани имитация на гранит, ред гладки. Фугираха с теракол и няма нито мазане, нито боядисване.
Мисля, че стана добро решение на приемлива цена.
Re: Цена за линеен метър на бетонова ограда
15-10-2008 - 17:27:28
Здравейте на всички,

Да допренеса и аз за ситуацията на пазара:
Интересена е ситуацията с бетоновата ограда. Аз в момента изграждам 125 м ограда в Пловдив с основа с дълбочина 60 см и пояс с дълбочина 40 см и ширина 20 см над кота 0. Надявам с всички разходи да не надвиша 15.000,00 BGN което прави по 120,00 на метър без измазване с шапка без тухли и вкл труд (аз си осигурявам материалите). Имам около 850 кг стомана в пояса и фусовете на колоните (през 2,8 метра).Факт е само че бетонната ограда която е по горе е естетически издържана и по добре изглежда. Според мен другата (тази която аз изграждам) е по стабилна smiling smiley

Поздарви
Аматьора



Re: Цена за линеен метър на бетонова ограда
18-10-2008 - 11:13:54
BAT_GOIKO ще съм ти благодарна ако споделиш в крайна сметка колко ти е излязла оградата. Моята е 150 м, подобна на твоята, но 50 см над земята. Според конструктивното становище ми трябват 41 куб. бетон и 1233 кг арматура. Това е без колците (нагоре мисля да е мрежа и мет. колци). Оставих я за пролетта, а и мисля в изкопа отдолу да сложа малко камъни, за сметка на бетона :ami:
Re: Цена за линеен метър на бетонова ограда
23-10-2008 - 17:50:13
Здравейте spaneva,

В крайна сметка ми излиза за 125м - 14.500,00 BGN без разрешителни и конструктивни становища и геодезисти (за кой ли път да ги викам тези юнаци за да мерят и дават линия или нещо подобно). Това са пълните разходи за материали и майстори. Като доста материали (главно дървен материал ще ми остане, греди и ламперия), както разбира се и малко арматура главно бигли и няколко фуса (нали много бързахме в началото. Ами конструктора имаше интересна идея. Както можеш да се досетиш арматура само в пояса над кота 0 (широчина 20см) но само 15 см високи бигли през 25 см. Бяха предвидени планки в арматурата които пренебрегнах Затова пък изкопа под кота нула беше проектиран с широчина 45 см и дълбок 80 см. Какво изпълних в реалност: Изкоп 60 см с широчина 30 (знам след 80 см не замръзва земята но какво да се прави икономии) - наливане на бетон с камани разбира се но умерено. Пояс височина 50см планта, наляти - 45см и ширина 20. Арматура в пояса 4хФ8 с бигли 17х35 през 20 см. Твойте 1233 кг. струва ми се малко множко само за пояса ако ти е посочената арматура. Ако вътре влизат и фусове за колони може да ги докараме до 1200 кг. 41 кубика бетон е ако направиш наистина изкоп долу 45/80 и на горе пояса се стеснява. При мен основа с пояс и колони и шапка ще стигнат около 43 кубика бетон

Стискам палци на пролет
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход