Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покривни прозорци VELUX

Публикувано от pike 
покривни прозорци VELUX
21-10-2008 - 18:28:37
Предстои ми купуване на покривни прозорци.Подпокривното пространство ще е обитаемо.
Моля,дайте мнения за Велукс-качество,функционалност,други фирми за такива неща.Ще съм благодарен на всякакви мнения,от хора които ги ползват или познават.
Re: покривни прозорци VELUX
21-10-2008 - 18:53:03
avatar
Заложи само на тях и внимавай при монтажа - проблема се явява точно от там - прозорците са перфектни....
:]

Чест и почитание
Re: покривни прозорци VELUX
22-10-2008 - 10:01:25
Tова за монтажа ми беше следващия въпрос.Нещо специално има ли,което трябва да се внимава?Моите хора са кадърни,ама знам ли.
чувал съм че Велукс предлагат и монтаж,но било малко дърво...
Re: покривни прозорци VELUX
22-10-2008 - 10:11:54
avatar
Без да правя реклама на колегите, ама монтажа на Нортоп е много добър. То затва не е и евтино. А и прозорците им не са по-малко качествени от Велукс.
Abu
Re: покривни прозорци VELUX
22-10-2008 - 15:04:39
Досега не съм чувал някой да има проблеми с Velux. Обикновено трудности при монтажа има при неправилно изрязан отвор - размерът трябва да е доста точен, щото луфтът на капандурата е съвсем малък. Разбира се, четирите страни на отвора трябва да са в една равнина, при това успоредна на тавана (отвътре). Абе както ти е изрязан отворът, тъй и ще ти я сложат, ама що не предлагат те оформянето на дупката в покрива, не знам...
Когато се засичаме с тях по покривите, винаги подменяме тези ситните гвоздейчета на уламите им с винтове за дърво и слагаме самозалепваща лента върху фалцовете, но това си е от престараване, а не щото нещо не е наред. ...И гледаме да не ни видят, че нали знаете - с монтажник не се спори, много са велики и от всичко разбират, особено като представляват някаква "система".

Има едно нещо, което много ме дразни в тези капандури, но е прекалено специализирано и май не му е тука мястото да го споменавам. Ама пък на иначе чудесните прозорци, точно такъв дребен недостатък много личи...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход