Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
17-09-2008 - 19:01:32
Сега ,с малък риск за голям спор ми се струва ,че за противоземетръсно изпълнение на колоните,редно е да се вържат долу помежду си твърдо,така ,че да имат еднакво отклонение всичките при трус,независимо ,че минават през долната плоча,която би трябвало да играе тази роля.Така че само със поменатия един пояс няма да минеш!Изпълнението може да е и от външната страна ,между впрочем.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
17-09-2008 - 19:10:52
Прав си. Казвам само какво ми каза пишман-строителя. Тези днес ми казаха друго.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
19-09-2008 - 01:09:55
kolonal,драгите съфорумци,които знаят как няма да стане,а не как ще стане,ще те вкарат в такъв филм ,че ще се радваш ако е трагедия,а не филм на ужасите..
1.Къщата е стояла 25г.-ще простои поне още толкоз.
2.Както някой беше споменал-не се впускай в скъпи ремонти,защото къщичката си е здрава и читава и от една хубава идея да не се получи галимация...
3.Не е задължително да има колони-има и такива конструкции със свободно опряна плоча.всъщност 90 % от къщите през комунизма са строени точно така.по принцип носещите стени трябва да са от плътни тухли,но твоята "съборетинка" на 25г.доказва,че и така става....
4.Реконструкцията ,трябва да се прави от специалист,иначе по-вероятно е да влоши,а не да подобри състоянието на къщата.И тръгнеш ли да наливаш шайби ,колони,фундаменти и т.н. може да се окаже наистина ,че е по-добре да се построи наново..
За собственно успокоение,ако къщата беше моя,аз бих подпрял с елегантни метални колони и греди,които бих вързал с X-връзки за да играят ролята на противоземетръсни шайби.и после това се крие лесно,например с кнауф(дублиране на външни стени).Дефакто са нужни 2 перпендикулярни шайби.Ако искаш обсъди тази идея с конструктора,не със пишман-строители..
Оттам нататък ти си го почнал-покрива долу,чисто нов,дограми и т.н. и става чудна къща за гости.
Тва е от мен.Пожелавам ти късмет и разум..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-19 01:15 от peterbg1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход