Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 23:45:33
Купил си си къща. Ако искаш да я превърнеш в хотел, без да навлизам в подробности, защото не ми е силната страна точно това, но ти трябва проект, разрешение за строеж и разрешение за ползване, т.е. А16.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 23:45:49
В удостоверението за търпимост пише, че "строежът е бил допустим по действащия ПУП и по правилата и нормативите, действали по време на изграждането му и по сега действащия ЗУТ. ......
На основания чл. 16, ал. 1 от Преходните разпоредби на ЗУТ, строежът масивна жилищна сграда, находящ се в упи................ и т.н. е търпим и не подлежи на премахване и забрана ползването."

Поне така пише в нашето удостоверение, на базата на което ни издадоха нотариалния акт.
Според мен не ти трябват никакви други актове, поне при нас не беше необходимо.

По-спокойно, повечето българи обичаме да шашкаме ближния си, наблюдавайки несигурността му, от висотата на преодолени от нас трудности или от това, че до този момент сме имали късмета да не се сблъскаме с нещо подобно.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 23:57:00
Драгула, Фло,
Да не би тези къщи, които предлагат квартири по черноморските ни градчета да имат всички тези разрешения, проекти и т.н.?
Ако човекът си оправи нот. акт, направи си хубав и качествен ремонт на къщата и я обвяви като вила за гости или семеен хотел, аз мисля, че няма да има проблеми.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:03:03
Не знам какво имат и какво трябва да имат. Не съм в тази сфера.
Обаче ако стените са иззидани с тухли четворки и няма колони, то къщата е застрашена при земетресение. Това си е опасно, независимо дали ще става хотел или ще си остане къща. И ако това е поправимо, т.е. може да се укрепи по някакъв начин, то хубаво да се направи преди ремонта.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:08:20
Отвори Закона за устройство на територията/ЗУТ/ и виж категории строежи!Много дълго и тягостно четиво, има го на сайта на МРРБ!Изискванията за хотел включват доста съгласователни процедури.Притеснителна е и липсата на канализация.Не вярвам здравните органи да ти разрешат хотел при липса на контролиран водопровод.Това със семейния хотел е кауза пердута-търси друг бизнес вариант-виж категории на туристическите обекти/Агенция по туризма/Това пък заустване на мръсния канал в реката пък е абсурд,ако не мине през пречиствателни съоръжения/разрешение от Басейнова дирекция към МОСВ/.Ще цитирам любимата ми фраза от Курт Вонегът"Когато човек не знае на къде е тръгнал,има вероятност да стигне някъде другаде"това беше за разведряване!
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:12:41
Съгласна съм за укрепването, независимо за какво се ползва, къщата трябва да е безопасна.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:26:27
До мими 70!
Разбира се,че можеш да обявиш каквото си поискаш!Само,че е незаконно и ще изгърмиш 4-5 цифрена сума!Друго е ,ако пък не го обявиш и си имаш схема за работа.При тази строителна имитация,гальовно наречена Съборетината не е възможно никакво укрепване.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:28:31
Фло, все някъде ще стигне, пък може да му хареса и повече от там, закъдето се е запътил първоначално. spinning smiley sticking its tongue out

Да не спамя, просто искам да дам кураж на човека.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 00:33:56
Колонал, къде се намира къщата?
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 06:16:58
На 40 км от София. До село Искрец.

П.С. Вижте на каква обява попаднах. За укрепване на стара къща против земетръс.
[www.focus.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-27 07:13 от kolonal.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход