Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 02:07:27
Къщичката си е супер.Взел си най-правилното решение- да се обърнеш към конструктор-знаещ човек.И слушай само него-все пак човека ще си сложи подписа и името за гаранция.Добре,че си я взел в такова състояние-дано е тънкана-сам да си я направиш с мерак,както ТИ искаш.Пък офроуд-манияците ще са там всякак..
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 08:21:09
peterbg1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Пък
> офроуд-манияците ще са там всякак..


И тук ли се намерихме? :]
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 08:41:25
avatar
Колеги кое все пак ви притеснява в къщето....?
Естествено е колонал да послуша конструктора,а не мен,но лично аз не исках да изплаша човека....Къщата си е супер.....
Ако знаете в какви само съм влизал в гръцката махала на Варна,а все още си седят и живеят в тях.....
Че и кви пари им искат само..... moody smiley

Чест и почитание
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 09:39:29
Просто има значение от какви тухли е зидарията. От четворки не може да е носеща. От плътни тухли може.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 15:24:36
Следя темата с интерес,защото и аз имам подобен проблем със стара къща,основната стойност,на която е сантименталната,но влиза в строителните граници на новата къща.Специалист ме посъветва направо да я съборя с редица технически аргументи ,но най-сериозния ми се стори този:Всички съжаляват после за симбиозата от старо и ново строителство!
Колонал, пресметнал ли си дали укрепването ,с всичките си неизвестни няма да излезе по-скъпо от събарянето и изграждане на ново,щото видях дебели оферти?Пък и ти вече си почнал от третия етаж.Няма да споменавам състоянието и разчета на основите и дали ще понесат допълнителното натоварване.Бих обърнал внимание обаче на връзката нов-стар бетон.Тия връзки се правят задължително с участие на специална строителна химия от майстор,който му разбира.Ако не се направят,както трябва връзките ,цялото упражнение с новите колони и трегери е излишно!
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 16:13:36
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> .Бих
> обърнал внимание обаче на връзката нов-стар
> бетон.Тия връзки се правят задължително с участие
> на специална строителна химия от майстор,който
> му разбира.Ако не се направят,както трябва
> връзките ,цялото упражнение с новите колони и
> трегери е излишно!


Едва ли ще излезе по-евтино да я вдигна наново до това положение. Не ми се и опитва. Гледаха я разни специалисти и всеобщото мнение е, че тухлите и плочите са добре запазени. Единствения кусур са колоните, а той не е малък. А това за връзката стар/нов бетон го чувам за сефте. Май трябва да поразпитам.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 17:26:40
Wacker Chemie AG са специалисти по този въпрос!
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 18:51:56
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Wacker Chemie AG са специалисти по този въпрос!


Добре, ама те са в Германия. За България не открих нищо.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 19:48:52
До kolonal!

Търси дистрибутора им за България-Elton corporation Ltd. Атанас Цветков вероятно ще ти свърши работа.Искам да те предупредя ,че споменатите компании са много големи и нямат практика да работят с други ,освен корпоративни клиенти. Но както се казва :"Който не чука не му отварят" Успех!
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
16-09-2008 - 19:57:15
avatar
Привет!
Ползвай стандартен грунд за спойка-не си мисли ,че разните там фирми откриват топлата вода....
Мога да те насоча на редица такива,но за това ако стане въпрос....
За колоните вече се изказах по какъв начин виждам решение...Не виждам защо трябва да се говори изобщо за събаряне на сградата.Ако не ви кефи просто кажете цената на имота и може да инвестирам из вашия край.... :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход