Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 18:17:28
Камелия,благодаря за отговора,но става въпрос за барака за инвентар и малък навес за барбекю във вилна зона.Общо 25 м2.И в раздел "допълващо застрояване,огради" не виждам да се споменава за визи и арх.проекти!Къде греша? confused smiley
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 18:29:50
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Къщата ти е много добра и не е никаква
> съборетина.Вижда се че има основи и е на
> плоча.Само с занемарен вид е,а и покрива е за
> тотална смяна.Добър имот,не се хвърляй в скъпи
> ремонти

Не бих давал такива съвети, особено за неща, които не са ми ясни. Посъветвай човека какъв фаянс или латекс да използва, но не му казвай, че постройката, която си видял само на снимка е безопасна.

Колонал, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искай мнението на конструктор!
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 18:30:26
avatar
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,благодаря за отговора,но става въпрос за
> барака за инвентар и малък навес за барбекю във
> вилна зона.Общо 25 м2.И в раздел "допълващо
> застрояване,огради" не виждам да се споменава за
> визи и арх.проекти!Къде греша?

В ЗУТ ,раздел VII - "Допълващо застрояване,стопански и второстепенни постройки.Огради". Чл. 41.

Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 18:33:08
Написъл съм за къщата,която е закупил колонал-явно на брокерите им трябват повече обяснения
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 19:01:10
Да,прочел съм го по диагонал и не съм го осмислил.Но ми се мотае нещо дочуто,че до 30м2 не се изискват разрешения или проекти.Може би е нещо старо или така ми се иска.
Значи: ТЪРСИ СЕ АРХИТЕКТ ЗА ИЗРАБОТВАНЕ НА ПРОЕКТ ЗА НАВЕС НА МОТИКАТА МИ! sad smiley
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 19:07:19
За всеки строеж или преустройство се изиска надлежното разрешение,включая и това да си направиш масивна ограда дори
Строежа на навес сие строеж по смисъла на ЗУТ
за тези квадрати може би си чул-недочул.Мисля че бъркаш със земеделски земи ,където може да строиш до 30 тина кв.м но пак със съответните разрешителни



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-27 19:07 от nikolase.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 20:23:20
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> За всеки строеж или преустройство се изиска
> надлежното разрешение,включая и това да си
> направиш масивна ограда дори
> Строежа на навес сие строеж по смисъла на ЗУТ
>

Прав си,ако се отнася за навес на откритата тераса на 4-5 ет.блок.Но навес на 1 дка.място във вилна зона - хайде,моля!!!Утре го почвам,пък каквото сабя покаже!


:g:
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 22:46:30
king, nikolase, днес ходих до къщата и пакя разгледах. Наистина няма колони. Никакви. Но тухлите и плочите изглеждат здрави. Говорих с човек, дето се занимава с укрепване и каза, че има шанс за "Съборетинката" да оживее и да я бъде. В Събота отива косачът, а другата седмица почва укрепването. Колко ще излезе за сега не знам, но ако е в прилични граници ще я правя. Ако ли не.....
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 23:24:53
Къщата изглежда здрава.поне на пръв поглед.Това че няма колони не е огромен проблем.Израснал съм в къща на 3 етажа,която е също без колони.И е издържала доста големи земетресения,няма и напуквания.Иска според мен нов покрив и козметики,мазилки,кабелите забелязахса извадени,но района изглежда много хубав.Къде е това ако не е тайна?
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 23:33:44
До село Искрец, Софийско. Намира се точно до пътя, който свързва прохода Петрохан със Своге, а на 30-40 метра има рекичка. В село Искрец се намира клиниката за белодробни заболявания "Цар Фердинанд". Местните разказват, че по времето си царят е поръчал да открият къде е най-чистия въздух в България и това е мястото, затова и клиниката е построена там.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход