Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 08:38:56
Мястото е хубаво. В този район съм виждал много къщи така построени. За съжаление.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 08:50:50
Основит няма как да ги проверя, няма мазе къщата. Всъщност има. Ще разкопая около тях и ще видя на какво дередже са.

dragula, как мислиш, това с укрепването против земетръс ще даде ли резултат? Вече чух няколко предложения, за събаряне на четирите ъгъла на къщата и вдигане на колони, за махане на двата комина (така или иначе няма да ми трябват) и за вдигане на тяхно място на сериозни колони.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 10:31:04
Само събарянето на ъглите едва ли ще е достатъчно, може би трябва на подходящи места в зидовете да поставиш още - грубо казано, в ъглите на всяка стая. Трябва отново в зидовете да се излеят и греди, които да стъпват на тези колони и да носят плочата. Не зная как могат да се изработят "вътре" в зида, защото ще трябва да разкъртиш горните 20-тина сантиметра по цялата дължина на стената, а не можеш да го правиш поетапно, защото армировката трябва да е непрекъсата по цялата дължина на гредата. Може да се помисли да се излеят колоните и гредите от вътрешната страна на зидовете и после да ги скриеш с гипскартон или пък да ги облицоваш с нещо, може да се получи ефектно.
Разбира се, всичко това трябва да го направи конструктор, не само заради законовата страна на нещата. Не зная как стои въпроса с узаконяването, но за мен здрав фундамент + колони 25х25 през 4-5 метра + пояси са задължителни заради сигурността.
А за махането на комините - като изградиш там колони, какво точно ще носят? Изглежда ми малко самоцелно. Разбира се, трябва да се види конкретно плана на къщата, но според точно събарянето на комините не е необходимо.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-08-27 10:42 от king_for_a_day.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 11:53:19
avatar
kolonal Написал:
-------------------------------------------------------
> Основит няма как да ги проверя, няма мазе къщата.
> Всъщност има. Ще разкопая около тях и ще видя на
> какво дередже са.
>
> dragula, как мислиш, това с укрепването против
> земетръс ще даде ли резултат? Вече чух няколко
> предложения, за събаряне на четирите ъгъла на
> къщата и вдигане на колони, за махане на двата
> комина (така или иначе няма да ми трябват) и за
> вдигане на тяхно място на сериозни колони.

Не те съветвам да разкопаваш!
Вземи си специалист- няма да събаря, ако действа така, както на близката до нас къща. Ще изчисли къде да дигне колоните- отвътре, за да подпрат плочата.
Не е нужно да я ремонтираш като за хотел. Прави я като за живеене, като съобразиш броя на възможните за направа санитарни възли.Ако не можеш да направиш отделен за гостите,допуска се да ползват този, който ползваш и ти./Ако живееш на първия етаж, например,а втория е за гости/. Всички къщи за гости, /а тя ще е точно това, защото не е достатъчно голяма за хотел/, имат изисквания като за обикновени къщи за живеене. Ако нямаш водопровод, трябва да си пуснеш изследване на водата от кладенеца. Септичната яма е нещо нормално там, където няма канализация. В София и Симеоново, и Драгалевци , и част от Манастирски ливади нямат, но са направили не само хотели, а и цели блокове на изгребни ями.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 14:58:00
Ако е възможно и аз да попитам,и ако може, някой минал по този път, да ми отговори?Ще си правя барака-лятна кухня на местото с итонг.Трябват ли ми някакви разрешителни от общината,че четох ЗУТ-а,но не успях да се ориентирам?Сърдечно благодаря? confused smiley
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 15:12:06
avatar
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако е възможно и аз да попитам,и ако може, някой
> минал по този път, да ми отговори?Ще си правя
> барака-лятна кухня на местото с итонг.Трябват ли
> ми някакви разрешителни от общината,че четох
> ЗУТ-а,но не успях да се ориентирам?Сърдечно
> благодаря?

Ясно е написано- чл.42, /2/ и /3/. После, чл. 43- къде може да се разположи в имота. И чл. 140- какво да направиш, за да извадиш виза.
Ако е на село, все още можеш да минеш без да искаш разрешение. Там никой не обръща внимание на бараките.....
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 15:57:21
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>> Ясно е написано- чл.42, /2/ и /3/. После, чл. 43-
> къде може да се разположи в имота. И чл. 140-
> какво да направиш, за да извадиш виза.
> Ако е на село, все още можеш да минеш без да искаш
> разрешение. Там никой не обръща внимание на
> бараките.....
>


Ле.......ле брокера Камелия пак се изложи.Вземи си разрешение.Точно на село селяните ще ти завидят и може да отнесеш жестока глоба и да те бутнат дори за "назидание"Най-вече ако не си кореняк от селото .
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 16:42:18
Не знам какво трябва да се направи, освен че трябва да се обърнеш към доказан специалист в тази област.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 17:16:13
Сега отивам към къщата и ще разгледам по-подробно.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
27-08-2008 - 18:07:25
Къщата ти е много добра и не е никаква съборетина.Вижда се че има основи и е на плоча.Само с занемарен вид е,а и покрива е за тотална смяна.Добър имот,не се хвърляй в скъпи ремонти
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход