Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.

Публикувано от kolonal 
НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 16:58:20
Почва се. Днес я капарирах тази съборетина и целта е да стане малък семеен хотел. До тук: Къщата е строена преди 1987-ма и ще ми извадят "удостоверение за търпимост". Има собствен каптаж, т.е. водата е безплатна. Изкарана е канализационна тръба до........реката. Имало е ток някога, но поне има партида. Окаяно състояние на покрива, но поне стените и плочите са здрави. Дворът е занемарен (малката постройка, която се вижда е снимана от терасата, а като съм долу не мога да я видя от трева и храсти). Хубавото е, че има няколко тераси и отделно стълбище за всеки етаж. Това за сега, а ето и снимките: [www.snimka.bg] Ще снимам всеки етап от преобразяването. Албума се казва Съборетинката.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-26 17:02 от kolonal.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 17:42:28
Изглежда зле.Бая работа ще иска.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 17:56:17
Има ли колони? От снимките не може да се разбере. Даже по-скоро се вижда, че няма, а трябва да има.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-26 17:58 от dragula.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:00:29
Ако питаш за колони на терасите-има. На 7-ма и 9-та снимка се виждат. Не са дебели, но са в много добро състояние. А дебелината им е колкото на водосточна тръба.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:08:19
Самата къща трябва да има колони.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:12:08
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Самата къща трябва да има колони.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


Е те на това изобщо не обърнах внимание.
Abu
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:17:22
Типична къща от средата на 80-те - и за "архитектурата", и за изпълнението. Бас държа, че е зле с основите! Оттам нататък губиш всяко желание за доработване. Аз поне в такава живея и не смея много да пипам... Вероятни проблеми:
1. Основи - вече е купена и освен да пожелая да не съм прав... иначе няма оправия.
2. ЖБ скелет - по правило няма (на снимките не се вижда, но видях трегер (това до електромера???) - може пък да има колони... Задължително да се прегледат бетоновите елементи и да не забравим щурцовете, че имат навика да падат най-неочаквано...
3. Плочи с наклон, да речем 5% - има изправяне, ама зависи от 4. Как ли са хванати терасите? Дано да е с правилна армировка, щото тия тръби може и да подпират, може и да не подпират.
4. Височини на помещенията - на мен 230 - 235 ми е малко, за хотел хептен не става, но няма как, каквото е - такова.
5. Ел и ВиК инсталации - тука лесно ще се прекарат нови.
6. Зидария - очевидно е, но се оправя (ама тая май е и "носеща"winking smiley.
7. Покрив - ужассс! Целият наново и не точно такъв. Иначе има да целуват пийналите гости колоните в подпокривното... Бе най-малкото пояси да бяха сложили. То бива простотия и икономия, ама строителят си е оставил ръцете.

Нарочно казвам по-страшничките неща, пък дано не съм прав за никое от изброените. Съдя по собствената си къща (на тъста де!) и по десетките ремонтирани по различни причини от същия тип.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:18:50
Ако знаеш колко е важно. Предполагам по-късно ще се включат и специалистите в темата и ще обяснят. Може би може да се направят допълнително колони. При всички случаи се обърни към конструктор.
Аз, което знам е, че не може да се изпълняват носещи стени от тухли четворки. Тогава те не са носещи, ами са "носещи".

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-26 18:25 от dragula.
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:35:23
Почнах да се плаша вече.
Abu
Re: НЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЕТО ДА ЗАПОЧНЕ СЕГА.
26-08-2008 - 18:46:17
Няма страшно! При мен всичко е вярно и пак вече шеста година се справяме. Е, не посрещаме гости професионално, но бива. Пък съм виждал тазгодишни къщи в много по-ужасяващ вид. Ще стане, ама вече никакви компромиси!

ПП Коминът ти изглежда готин!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход