Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: пасивните къщи
19-03-2011 - 20:29:54
Салвадоре не си прав колега може би от непознаване но .......... всъщност колкото по на запад толкова повече стиропор ползват да знаеш.Пример - в Германия се намира третия по големина производител на суровина за ЕПС . И за информация там използват толкова стиропор за изолация че изобщо не можеш да си представиш количествата - в Германия в момента изолация под 15 см. стиропор не се поставя .Това е огромна страна и почти НЯМА сграда без изолация. Разказа на близък колега преди нова година който поставя изолации в момента там е че тогава са поставяли чети внимателно оцветявам ти го - 30 см. стиропор на сградата поо която работят.
Re: пасивните къщи
19-03-2011 - 20:45:54
avatar
Леле-мале...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: пасивните къщи
19-03-2011 - 21:39:34
Кой голям производител остана да работи предимно полистирен...Rockwool,Uralita или SaintGobain...
Останаха BASF и още няколко,дето си изкараха производството в Китай.

Материал,който разлага иначе толкова простичкото като химическа формула и устойчиво PVC,ей така-само както си стоят едно до друго...изобщо не ми го хвали.
Re: пасивните къщи
19-03-2011 - 22:26:54
Тези които си посочил първи са призводители на изолации аз ти говоря за химически гиганти произвеждащи суровината - първи са химически конгломерат от Литай не помня името , Дюпон Сащ и BASF.
Re: пасивните къщи
19-03-2011 - 23:25:29
Полстиренът е 100% петролен продукт.Т.е. суровината се взима от рафинериите и след това отива в химическите фабрики.Производители...реално само големите са над 200.Това прави продукта им широко налаган на пазара,евтин и достъпен.

[www.matweb.com]
Re: пасивните къщи
20-03-2011 - 13:09:58
Quote
salvador
Кой голям производител остана да работи предимно полистирен...Rockwool,Uralita или SaintGobain...
Колега водиш безсмислен спор , а този цитат звучи като "Кой голям производител остана да работи предимно кораби...Мерцедес,General Мotors или Toyota " eye popping smiley . Въпроса няма връзка с предложените отговори , а примера за панелния блок и сайдинга е върха на сладоледа - илюстрация на това , как у нас предназначението няма нищо общо с експлоатацията , а да не говорим за етстетиката ...
Виждам , че сайдинга , е може би част от твоите умения и предпочитания , за което те поздравявам , но "света" на топлоизолациите и фасадните решения не е само вата и сайдинг . Всеки продукт си има своето предназначение и сам по себе си представлява отделен сегмент в световната индустрия . По тази причина е несериозно да се говори за един или друг , че не стават , напротив - всички стават !

--------------------------------------------------------------------------------------------------

БЕЗПЛАТНА информация , ако търсите майстор , бригада или фирма - www.strojshop.com
Re: пасивните къщи
20-03-2011 - 16:45:35
Quote
strojshop
По тази причина е несериозно да се говори за един или друг , че не стават , напротив - всички стават !
Колега,
Ако тръгнем от цитираното заключение, ми е интересно да чуя евентуалните минуси на сайдинг върху панелен блок. За "естетика" при топлоизолирането на тези блокове в БГ, мисля ни е доста рано да говорим, камо ли да спорим.
Ако трябва, аз да дам известните ми плюсове.
Re: пасивните къщи
20-03-2011 - 17:22:28
Не се занимавам със сайдинг и всъщност съм доста далече професионално от строителството.Но за облицован така блок съм виждал проект и...доста добре си изглеждаше на ниво компютърна графика.За съжаление си остана само проект,поради липса на пари.
Re: пасивните къщи
20-03-2011 - 20:58:31
Сайдинга е създаден преди повече от 100г. за фасадно решение на сглобяемите къщи от дървена , а в последствие от метална конструкция в USA и Канада .
Предназначен е , а пък и най-подхожда на къщи или сгради със скатен покрив . Това разбира се не означава , че не може да се приложи на панелен блок , но ако от мен зависи фасадното решение на панелен блок , със сигурност няма да е сайдинг .
Моля някой да ми изпрати поне две снимки на сгради с плосък покрив и фасада изпълнена със сайдинг.
Лесно е - в Google се пише "siding" за търсене на изображение и излизат "хиляди" снимки winking smiley .

--------------------------------------------------------------------------------------------------

БЕЗПЛАТНА информация , ако търсите майстор , бригада или фирма - www.strojshop.com
Re: пасивните къщи
20-03-2011 - 21:43:49
Чакай сега....сайдингът е вид фасада.Един от многото видове вентилирани фасади.В щатите хората са рационално настроени.При къщите с дървена носеща конструкция плоският покрив по принцип си е рядкост.Не,че не може да се направи,но е много по-скъпо от скатния и много по-предразположено към проблеми.С 1 мм да ти мръдне някое от платната на покрива и вече си "в джаза".За топлоизолиране също е много сложно.Заради това не се срещат плоски покриви при дървените конструкции,а не защото не се връзват със сайдинга.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход