Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивните къщи

Публикувано от lala_boom 
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 09:19:37
winking smileyЗа мазохистите,които обичат да ги ядат комарите като спят лятно време на чардака,пасивната къща може да предложи и това ,стига конструктивното изпълнение да не предполага термомост между чардака и къщата .Защото през зимата всеки балкон или тераса са огромен топлообменник-радиатор ,който издърпва топлото от къщата,ако не е направен както трябва.Всъщност основната идея на пасивната къща или нискоенергийната е да намали до минимум влиянието на външната температурна среда и така да се стигне до комфорт на обитаване с най-малък енергиен разход.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 09:33:00
Мит е ,че не се отварят прозорците на пасивната къща,например пролет,есен.....разбира се може и през другите сезониТова можеш винаги да го направиш,но можеш да използваш и предимствата,които ти дава технологията на пасивната къща.Не съм живял в такава къща,но живея в нискоенергийна и усещането според мен е много по-различно от монолитната.Няма го движението на въздуха между по-охладената стена и вътршността на стаята,и много лесно се затопля, и поддържа температурата.Всичко това ме кара да мисля,че при повишаване критериите в пасивната къща ще бъде още по-комфортно.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 09:38:27
Напълно съм съгласен с ФЛУ.Всъщност пасивната къща ти дава допълнителни предимства,а не ти отнема от обикновените удоволствия.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 11:05:55
avatar
:] Е, аз моята къща я проектирам с 25 см тежка вата плюс 10 см XPS отвън и не я смятам за пасивна, а за нискоенергийна. Покривната конструкция ми е с 30 см тежка вата - мисля, че е достатъчно. Дограмата ще е малко по-особена и ще си има прозорци отвсякъде.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 11:59:37
И какво пречи една монолитна къща също да е нискоенергийна, дори пасивна?
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 12:45:01
Quote
stivemaster
Специално за хората (като ЛЮБО) които не могат да четат а само да пишат ето параметрите на "пасивна къща" .
Чета си много добре, доста добре вниквам в съдържанието и ВИЖДАМ, че "менторите" тук не вдяват от размерности на величините, с които ни облъчват - учи се в гимназия и 1-2курс на техн. висше.
Или е недоучено, или "таргета" на бизнеса им е "по-малоумната" публика - добра стратегия днес.

По темата си казах мнението - тангира с тези на Николофф, Гето и Салвадор.

П.П. Г-н В. Минев познавам лично, както и доста от проблемите с къщата на Р. Велчев (Екозид). Не ми "отваряйте" устата, по-добре - че ще стане смешно. На Върбанов тактиката е по-добра.*drink1*
А изборът да демонстрирате точно ТУК "висока ерудиция" си е ВАШ - в БГмама сигурно ще е по-безпроблемно.winking smiley.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 13:06:56
avatar
Quote
фло
То и пасивната къща не и е лоша формулата,ако не се стига до маниакални състояния! Например въобще неотваряеми прозорци и врати с по 40-50 см дебелина.Има и полезни за взаимстване неща:
-няма светли отвори на северната страна
-няма художествени безмислици-еркери,балкони ,греди,колони и други стърчилки извън корпуса
-от юг и запад широколистни дървета, които през зимата им опадват листата,така пропускат и малкото зимни слънчеви лъчи да огряват къщата ,а през лятото хвърлят сянка
-всякакви възможни дивотии за енергия от слънце ,вятър,вода и т.н.

Дали не трябва просто да се поучим от тези, строили преди нас?
Къщата ми на село е правена от единични плътни тухли, без прозорци на север и запад.
Стрехите през лятото пропускат по- малко слънце, а през зимата " влиза" в стаите и топли.
Чардаците са дървени, та проводимост на студ и топлина няма.smiling smiley
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 13:12:22
Камелия, тези неща са базови и се прилагат още при архитектурния проект, но винаги има и други фактори с които трябва да се съобразяват. А дървени чардаци на една монолитна къща няма много практичен смисъл да се правят, това нещо как ще се поддържа после? Ти нали не караш каручка с конче като тия дето са строили селската ти къща?
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 13:25:28
Мен политическите и интересчийски аспекти на проблема (кой е измислил и патентовал стандарта) не ме занимават .За мен е важно че сме част от европейския съюз , а Съвета на Европа е гласувал директива която възприема стандарта , на негова база изгражда и стратегия на Европейския съюз за енергийна ефективност на сградите.
Освен това бръщолевения на тема - ние си имаме хубави закони и норми ама те не се спазват са толкова несъстоятелни че ....... не ми се обсъждат.
Само ние на разбираме къде се намираме и колко сме смешни ,ама Ганьо да разбере ........... айде сега.
Re: пасивните къщи
18-03-2011 - 13:34:36
avatar
Quote
Boby
Камелия, тези неща са базови и се прилагат още при архитектурния проект, но винаги има и други фактори с които трябва да се съобразяват. А дървени чардаци на една монолитна къща няма много практичен смисъл да се правят, това нещо как ще се поддържа после? Ти нали не караш каручка с конче като тия дето са строили селската ти къща?

Има една приказка: " Който си има брада, има и гребенче".
Ако на теб ти харесва да имаш къща без балкони, добре, но повечето хора не си представят да нямат.
Ако пък обичат и дървото като топъл и красив материал, проблемът им да го поддържат е неголям. Има достатъчно съвременни, а и стари, запазени от време оно , методи за това.
Откровено казано, не съм виждала монолитна къща, ново строителство, без прозорци на север и запад.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход