Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивните къщи

Публикувано от lala_boom 
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 00:58:07
Здрасти Don Balon!

Не знам защо не си забелязал мутренската тенденция за свръх експлоатация на възрожденската архитектура! smiling smiley Това с трафопоста ми хареса и поне от север ще гоня индентичност т.е. няма да имам прозорци spinning smiley sticking its tongue out За другото ,като стане анимацията spinning smiley sticking its tongue out
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 01:03:11
Значи...виждал съм градче с "пасивни" къщи...Човек...точно трафопостове са си.Като тия,дето са между панелните блокове на всеки по-голям БГ град.С малки прозорчета,без тераси и задължително с външни плъзгащи се врати.Имало и друг стил-кръгли.

Сега...да не се хилите...така са ми го обяснявали,така го пиша.Тераси и прозорци няма заради топлообмена.Използват се правилни геометрични форми с цел подобряване на вътрешното разпределение.Кръглите гонят максимум вътрешно пространство с минимум външно.Не се бях замислял...това точно си го чертах като идиот-ми така е...при една и съща квадратура кръгът има минимум външни стени...
Обяснението за плъзгащите се врати-като отваряш нормална врата-тя създава въздушен поток,течение.При плъзгащата се няма подобен ефект.
Покривите...от строители съм чувал,че над половината от цената на една къща е в основите и в покрива.Не знам колко е вярно,но тия пасивни къщи винаги имат някакви покриви със странна форма.Вероятно заради слънчевите батерии,но конструкциите се голямо предизвикателство-едни разчупени форми или куполи или някаква подобна изгъзица...нищо общо с добрия стар скатен покрив.
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 01:09:56
clap: Доообре! Има над какво да се замислим! Това с вратите много ми хареса!
smiling smiley
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 01:27:10
100% има нещо вярно,защото по такива проекти работят един автобус хора.Загадката ми е дали оправдава инвестициите..Защото това с вратата примерно...не е паднало от небето...по тоя вид къщи има хиляди елементи,дето са правени на принципа на пробата и грешката и докато се стигне до "правилната" технология бая народ е изкарал по няколко безсънни нощи над чертежи,формули и термоснимки.

Идеята ми беше дали това оправдава инвестициите.Това е,което ми е съмнително.А че си е връх на технологията това строителство-връх си е...спор няма.
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 01:38:05
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> 100% има нещо вярно,защото по такива проекти
> работят един автобус хора.Загадката ми е дали
> оправдава инвестициите..Защото това с вратата
> примерно...не е паднало от небето...по тоя вид
> къщи има хиляди елементи,дето са правени на
> принципа на пробата и грешката и докато се стигне
> до "правилната" технология бая народ е изкарал по
> няколко безсънни нощи над чертежи,формули и
> термоснимки.

>
> Идеята ми беше дали това оправдава
> инвестициите.Това е,което ми е съмнително.А че си
> е връх на технологията това строителство-връх си
> е...спор няма.


Ей за това апелирам да се споделя опит, а не съмнителни позовавания от нета ,гарнирани с числови еквилибристики от разни набедени капацитети spinning smiley sticking its tongue out
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 01:45:56
НЕ, това с пасивните е за хора които НЕ търсят финансовата страна (ниски сметки и т.н.), НО е за хора етусиаст еколози С дебели порфели. winking smiley

Същото е с луксозните автомобили: Ламборджини, Ферари, Порше, БМВ....... покажете ми един малолитражен или хибрид от тях :} :} :} Смешно, нали? Логиката е проста, който има парите да си купи автомобил за 6 цифрена сума него ама хич не му е през х-уя за цената на бензина или земното затопляне :} :} :}

Ей хора, толко ли сте наивни или просто сте намерили място да си чешете езиците и да покажете колко знаете :ami: Нека се заемем с по-земни и прости нещица за да наситим животът си с повече радост. А иначе като търговска стратегия е добре, като хранителните стоки по магазините с "Екологичен сертификат" в/у опаковката :} :} :} clap: clap: clap:
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 02:00:39
Гето,света се движи братко! Кой си е мислел навремето,като седи върху акумулиращата печка,че един ден ще има климатик?Така е и с пасивните къщи.Нека не говорим за крайностите!Може би просто за енергоспестяваща къща с приличен микроклимат!
Прекаленият светец и богу не е драг! smiling smiley
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 04:54:31
Ех Фло, света се движи, но посоката е грешна за да не кажа збъркана. Колкото до климатика ще те разочаровам, но не е там разковничето, а и не е здравословно!

За енергоспестяване е добре да говорим и мисля би могло да бъде от голяма полза за много хора, другото си е празнословие.

Ефектът в/у сметката от енргото и природата ще бъде огромен ако всеки направи следното:

1. Енергоспестяващи лампи на всякъде/ сензори за автоматично палене и гасене
2, Душ и всички чешми с приставки "Турбо". Душа не е "финландска баня"winking smiley- 5 мин.
3. Добра изолация и уплътняване на сградата
4. Регулиране на дневната температура през зимата: от 5 до 8 ч, не повече от 20 градуса, вечер също, след 24 ч. 17-18 градуса.
5. Никакъв климатик или поне не по-ниски температури от 25 градуса
5. Никакво поливане с питейна вода. Събиране на дъждовни и сиви води за градинарство и канадска ливадаsmiling smiley Засаждане на многогодишни растения и такива не изискващи изкуствено поливане.
6. Засаждане на подходящи широколистни дървета които да пазят от слънцето лете а от ветровете зиме
7. Пералнята със студена вода на икономичен режим, гащите на простораsmiling smiley
8. Миялната само на икономичен режим
9. Бирата в кладенеца но не под чешматаwinking smiley
10. Басейн-забрави или поне затопляне от слънцето и никакво източване на водата

Има още много, но и тези са добре като начало. Скоро ще ни се наложи да се върнем назад към природният живот и тежко на лиглйовцитеspinning smiley sticking its tongue out :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-20 05:05 от Geto.
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 11:57:36
avatar
Обобщението на Гето много ми допада, а с една мнооого малка подробност - аз ще си отоплявам басейна със енергията от слънчевите колектори в преходните месеци, така че пак минава за икономично...
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 12:17:41
Quote

през зимата: от 5 до 8 ч, не повече от 20 градуса

Другото ОК, ама с горното не съм съгласен. Мойта комфортна зона зимата е 25 градуса през деня. Няма да зъзна на 20 я....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход