Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


наводнено мазе
14-08-2008 - 16:23:37
Здравейте на всички от форума!
През м. юни бях извикала майстори да сложат хидроизорация на мазето. Това мазе преди изолацията много се наводняваше след проливен дъжд, водата излизаше от него и заливаше и коридора с другите мазета. След като сложиха хидроизолация “Аквамат” слава богу мазето не се наводнява както беше преди . Но въпреки всичко проблема не е решен изцяло. Сега след проливен дъжд в ъгъла, където е стената с пода е мокро и на пода се образува локва. Ще бъда много благодарна да разисквате темата как може да се реши проблема окончателно. Искам завинаги да се отърва от грижите за това мазе. Смятам, че има решение на този въпрос и затова очаквам вашето мнение и опит!
Re: наводнено мазе
14-08-2008 - 18:54:45
avatar
Привет!
Радвам се че представлявания от мен материал на Нашата фирма се държи отлично и нямате проблеми с него ....
Проблемът се явява от липсата на холкер - такъв се прави с Мегакрет 40 или с рапикрет - просто някой не си е свършил докрай работата...
Добре ще е да се положи сега докато е сухо за да дръпне материала и да си решите веднъж за винаги проблема... :]

Чест и почитание
Re: наводнено мазе
15-08-2008 - 00:55:10
гогол.. водата винаги си намира път smiling smiley като запечаташ там.. на друго място ще избие.. smiling smiley поне аз така смятам... не оправите ли проблема отвън... дотогава няма спасение вътре smiling smiley изолираите вънка.. от където прониква дъжда.. а после мислете вътре кво да полагате.
Лично мнение. Дали съм прав на 100% бих преценил само ако го видя.. така на сляпо да коментираме няма мн смисъл.
Re: наводнено мазе
15-08-2008 - 05:44:11
avatar
До 3 атмосфери статично налягане се наемам и отвътре....
Това ми е професията все пак... winking smiley :]

Чест и почитание
Re: наводнено мазе
15-08-2008 - 11:27:02
Кalinski пишете "изолираите вънка". Да ви кажа честно, много е лесно да се каже така, а съвсем друго е да се върши!. Просто строежа се е оказал некачествен и ми излезе лош късмет да имам сериозни проблеми с това мазе. Аз съм от Бургас. Преди 5 години си купих апартамент в нова ЖСК.
Оказа се, че цялата стена на блока където са мазетата не са направили така както трябва. Уж идваха от строителната фирма. Уж оправиха. И следващата година пак същото. В продължение на 4 години имах сериозни проблеми с наводнението в мазето.
Понеже вече ми писна от незаинтересоваността на съседите и от строителната фирма, още миналото лято реших да се поинтересувам в интернета за изолация на мазе. Зададох къде ли не въпроси. Тогава получих само един отговор от един господин от Варна. Това лято реших пак да задам въпроси и ми отговориха само от две бургаски фирми. Първата уж щеше да дойде човек /бил софиянец/. Каза да му се обадя пак в понеделник. Обадих си в уречения ден и ми каза че не можел да дойде!!!!!!!! След това реших да позвъня в другата фирма. Дойде човекът/няколко пъти ме разкарваше/, огледа и каза че в събота щял да дойде с майсторите. Дойдоха и сложиха аквамат. Откъде да знам че няма да свършат работата както трябва.
Така както пишете излиза, че аз не съм мислела. Откъде да знам че трябва да се сложи изолация и отвън. Нито един от тях , от които съм получавала отговорите не ми е писал/казал че трябва да се сложи и отвън! Все пак не съм специалист по изолациите!
А сега ви питам, как да сложа такава изолация отвън като никой не казва че трябва това да се прави?!!? Излиза така, че никой не иска да сложи външна изолация. А много държа да ми отговорете как ще се сложи такава изолация след като блокът вече е завършен!!!!!!!!! Да не би искате да кажете, че трябва да се копаят основите?!!!
По моя логика излиза, че още при строежа е трябвало да се сложи външна хидроизолация на стените. А от строителната фирма не са направили както трябва.
Ако все пак вършите такава услуга и в Бургас, ще се радвам да дойдете да изпълните тази услуга.
Щом казвате, че така окончателно ще се отърва от проблема. Тогава ще се пукна от радост и ще си живея живота, а същевременно ще ви бъда много благодарна!
Димитрова

Re: наводнено мазе
15-08-2008 - 18:26:33
avatar
Привет!
Миналата година се свързахте пак с мен/пак ми е приятно да ви пиша.../,но даденият от вас телефонен номер непрекъснато мълчеше и не можах да ви открия.... :}
Някъде имах и адрес....
При вас сигурно са идвали от Милена пулс....те работят с мои материали....Извикайте ги пак - ще ви оправят проблема напълно....
Съжалявам за това че сме се разминали....нямаше да имате оплакване като сега - повярвайте ми.... smoking smiley winking smiley :]

Чест и почитание
Re: наводнено мазе
29-08-2008 - 17:35:13
avatar
На офиса ни на Сливница също се наводни мазето. Покрай този ремонт на Сливница , тези които го правят нещо недовидяли и срязали някаква тръба (а ремонта защо го правиха също не схванах, всеки ден минавам и нямаше никакви дупки).
Имаше жаби в мазето от наводнението - от къде дойдоха и как е възможно не знам. Но е доста неприятно да ти се наводни мазето...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход