Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация на покрив. HELP!

Публикувано от czar 
Хидроизолация на покрив. HELP!
29-08-2008 - 15:46:01
Здрвейте,

Ако някой може да ми помогне с тази голяма дилема ще му бьда безкрайно благодарен.

Аз като обикновен потрбител нямам никаква представа от строителсво и разчитам на професионализма на фирмите изпьплнителки. Уви, за сега се опарих няколко пьте за това реших да потьрся помощ тук.

Имам нужда от хидро и топло изолация на покрив на кьща които всьщност е и тераса и ще се използва за банкети smiling smiley през лятото. Спрял сам се на 2 варианта:

1. Прозизводител изомат прудук изоплекс грунд се нанася на плочата за хидроизолация
4 см стериопор, армирана замазка и гранитогрез като крайно покритие. Цената при този вариант е 100 лева на квадрат

2. Направа покривна топлоизолация с 2х4 см дебелина ХРS за м² - 23,38 лв. без ДДС.
Пердашена армирана циментова замазка с дебелина 4 см за м² - 23,05 лв. без ДДС.
Направа двупластова покривна хидроизолация с грунд, първи пласт “Линокром тропик ЕПП” 3,6 кг/ м², втори пласт “Линокром тропик ЕКП” – 4,6 кг/ м² с посипка (основа полиестер) за м² - 25,93 лв. без ДДС. + труд


Моля ви за мнения и предложения. Предварително благодаря.

Re: Хидроизолация на покрив. HELP!
30-08-2008 - 15:38:22
Zzdravei.Za 4ovek koito nqma predstava ot tezi ne6ta si se orientiral dobre.Prepora4vam ti obiknoven stiropor,poneje ima po malka platnost i plo4ata moje da di6a,tova 6te te spasi ot muhal zaqnapred.Dvata plasta hidroizolaciq trqbva da sa SBS s netakan poliester.I dvata plasta trqbva da sa dobre zalepeni zada nestavat baloni koito zimata kondenzirat i zamrazvat otvatre koeto saotvetno kasa izolaciqta.az li4no moga da ti napravq hidro i toplo izolaciqta mnogo dobre.za zamazkata nemoga da kaja ni6to smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:33 от Misioner.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход