Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Строеж на къща-наблюдател
17-08-2008 - 03:52:29
Ха Гето, ето че имало шайби!!Сега ще трябва да засипят всичко с чакъл и до няколко дни ще започнат с дървенията. Точно този момент Любо иска да хванеш. Този бетонен пояс ако го снимаш от външна страна трябва да се види че не върви цялата дебелина до едно и също ниво. Външната половина завършва поне на 1 фут по-ниско, там ще стъпнат облицовъчните тухли или сайдинга.
Re: Строеж на къща-наблюдател
17-08-2008 - 04:01:41
Земляк, ти да не си медиум smiling smiley

Re: Строеж на къща-наблюдател
17-08-2008 - 04:03:50
Уникум :}
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
18-08-2008 - 01:35:58
Хайде Любо интересното за теб иде. Разбира се моят земляк тук е винаги една стъпка на пред и на мен единствено ми остава ей така безпристрастно, като фотограв да отразявам събитията на обекта smiling smiley
Ако има нещо неясно питайте, нали съм вашите очи winking smiley






Това е за сега, ако има нещо знаете къде да ме намерите winking smiley

С поздрав,
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
18-08-2008 - 04:33:39
Гето, не мога да разбера от къде ще е входа, къде ще е гаража(ако има)???Ти от улицата ли снимаш или от зад??Я ако може се качи на покрива на съседната къща и дай един птичи поглед. :}
Good job!!
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
18-08-2008 - 15:47:41
Да, става интересно.
Такава греда още не бях виждал. То май и стоманената вложка също.
На първата снимка това под стъпката - заварка, изолация !?
"Птичият поглед" от началото ми е интересен.
Благодарско на кореспондента!!! clap:

П.П. За пълнота - можеш ли да замериш сечението на гредата и евентуално най-големия просвет.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 15:49 от Любо.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
19-08-2008 - 00:38:45
Любо, здрасти. Това което виждаш под стоманената греда е стоманена планка хваната с 4 шпилки, за нея е заварена двойно Т образна греда, червената мазня е мниум за да не ръждясва(бързо).Дебелината на стената на стоманената греда е 0.5 инч, сечението на всяка греда(талпа) е 8Х2 инча(4 броя) тази от горе според мене е за да направи общата височина равна на тези които ще се слагат напреко(гредореда), което пък ми подсказва че ще използват греди направени от OSB във вертикална посока и две хоизонтални от 2Х4 от горе и от долу- демек двойно Т образни "инжинерингови греди"(баси и превода). Ай да видиме ще позная ли!!! :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-19 01:09 от Don Balon.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
19-08-2008 - 01:22:14
Земляк clap:

Re: Строеж на американска къща-наблюдател
19-08-2008 - 01:25:20
Гето, ти не стопли ли че аз съм техническия ръководител на обекта??? :}
Аз и бай Златко дърпаме конците!! :}
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
19-08-2008 - 01:29:56
Това вече на всички е Ясно, ама ти сега какво да не земеш да ме уволниш :cry: :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход