Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 01:24:43
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> ЯЯЯЯЯЯ, водица в основите,а изолацийката ще е
> битум....
> Интересно.....!
> На тия ще им влиза яко водица впоследствие.....
>
> Чест и почитание
> Gogol

Няма да е само битум чичко Гугъл, нали виждаш онова руло с черната "пъпчива" материя??
ВЕрвай ми вода нЕма да влиза. :}
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 01:40:45
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Земляк, чакай да се разберем, къде виде железо?
> Или на тези пръчки един пръст дебели викаш
> арматура
> Шайби нема


Гето, не мога да повярвам че няма арматура, има само че не такава каквато сис викнал да виждаш в БГ- 3-измерна с бигли и пр. Шайби може да няма само ако къщата е съвсем тясна, а тя наистина ми изглежда такава, или ще ги копат и наливат заедно с бетония подстамент!!!
Искам да обърна внимание на г-да строителите- видяхте ли качеството на бетона, без шупли???В БГ. повечето бетон изглежда като швейцарско сирене, а бетоното мляко е изтекло безвъзвратно през кофража скован на две на три. Чакъл, пясък и джулязо което прозира дупките-УЖАС!!!
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 03:31:36
Аз много се съмнявам, че ще допуснат вода да влиза в мазето. Това е къща строена на "Стпански" начала smiling smiley сиреч не е от онези типовите и качеството ще е мн. по-добро winking smiley
Така, аз да докладвам: днес бай Златко и бригадата ги немаsmiling smiley На обекта е спокойно, само енергото пуснаха ток.

Хайде със здраве,
Abu
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 07:28:27
Don Balon,
пъпчивата материя не е хидроизолация. Тя спира основния поток на подпочвените води, но не е херметизирана на снадките. Освен това точно на стъпките на основите не може да се прегъне, т.е. започва над тях. Може да се направи аналогия с керамични керемиди и фолиото под тях. Това черното вероятно са две или три ръце асфалтлак върху асфалтов грунд. Възможно е да е на водна основа, щом така бързо са го нанесли след декофрирането. Тая технология не е непозната тук и обикновено се прилага при липса на подпочвени води, а с дъждовната се справя дренажът. При обратния насип разни по-едри и остри камъни понякога увреждат изолационното покритие, затова това пъпчивото се слага за защита (с пъпките към стената да поемат натиска). Тук преди използваха мукава или бракуван фазер - колкото да издържи при насипването, а нататък е изолацията (асфалтлакът все пак е изолация).

Я кажи, помпите за бетона при вас същите ли са като нашите. Що ми е останало някакво впечатление, че в Америка наблягат на по-високото налягане при наливането? Накрая на маркуча има ли някаква дюза или си е гол маркуч като в България?
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 07:58:01
avatar
Ако очаквате фондалина да спре водата жестоко се лъжете....!Те това и обяснявам на нашите калцуни строители тук,че това ще пусне вода тогава когато не му е времето и чичко Гогол пак ще трябва да я спира отвътре-а тогава цифрите са други веч.... winking smiley
Модифицираният битум дори на водна основа пак изисква суха и здрава основа..
Хей приятелю снимай все пак как ще я довършат изолацийката че искам да видя как майсторите мятат инвеститорите и в чужбинско.... :]

Чест и почитание
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 14:25:48
Гогол, нали за това съм тук, изцяло на вашите услуги winking smiley

Калпави майстори има на всякъде и Канада не прави изключение, но освен сеир аз се надевам хората да прифанат и някоя нова технология или добра практика, че то инак няма смисъл да се хабиме тука!

С поздрав,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-13 19:57 от Geto.
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 14:42:31
Абу, не съм обръщал внимание на помпите, може и да е така както казваш, но погледни кофража, едвам си личи че е от отделни платна. Никакъв пропуск на циментово мляко, всичко е гладко!!
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 17:40:11
avatar
О,това си е от заложените добавки в бетона - не ми се вярва да са толкова глупави и да не слагат подобни .....
Не е както в БГ - собствениците на бет.възли слагат добавки за да намалят цимента, а не да направят бетона пластичен и по добър.... :cry:

Чест и почитание
Re: Строеж на къща-наблюдател
13-08-2008 - 23:10:15
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> О,това си е от заложените добавки в бетона - не ми
> се вярва да са толкова глупави и да не слагат
> подобни .....
> Не е както в БГ - собствениците на бет.възли
> слагат добавки за да намалят цимента, а не да
> направят бетона пластичен и по добър....
>
> Чест и почитание
> Gogol

Не ще да е само от добавките, щото ако кофража е с процепи дето можеш да си прокараш ръката, язък ти за добавките.
Re: Строеж на къща-наблюдател
17-08-2008 - 03:32:36
Честит празник,
Ох нямам сили ама дълг няма как sad smiley

Един китайски бай Златко довтаса с бригадата и сложиха колони, разни греди, ето:



В дъното на основите фърлиха някакъв чакъл:


Хайде със здраве,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-17 03:33 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход