Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 14:44:40
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------

> Не знаm как гризачи ядат стъклен паmук, тоза са
> някакви mутанти


Явно, ядат! Ако не- то си свиват гнездата и раждат там. От няколко души, живеещи в къщи, го чух.......
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 16:09:23
avatar
Вероятно е точно така. Обаче проблема не е в технологията на къщите, а в качеството на изпълнение, особено на детайлите. Но сигурно човека си е платил, за да има мишки в къщата (с това, че се фукал нагоре и надолу, че му е излезнала евтино). А това, че е тухла изобщо не пречи на мишоци и всякаква гад да те налази. Ти не пази хигиена, пък сетне технологията виновна.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 16:14:29
И при mен се появиха, но ги изтребих. Една добра котка върши най-добра работа smiling smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 17:19:34
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Вероятно е точно така. Обаче проблема не е в
> технологията на къщите, а в качеството на
> изпълнение, особено на детайлите. Но сигурно
> човека си е платил, за да има мишки в къщата (с
> това, че се фукал нагоре и надолу, че му е
> излезнала евтино). А това, че е тухла изобщо не
> пречи на мишоци и всякаква гад да те налази. Ти не
> пази хигиена, пък сетне технологията виновна.
>
>

Защо така злобничко и откъм гърба? Живял ли си в къща на село?
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 18:51:56
avatar
Живял съм и на село, и имам вила на баира. Монолитна! :] :] :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 19:03:23
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Живял съм и на село, и имам вила на баира.
> Монолитна!
>
>

Сега, тУри ръка на сърцето и кажи, трябва ли лятото през целия ден да ти е затворена външната врата? Щото не е ли, не само мишок, ми и смокче можеш да завариш.......... smiling smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 19:30:04
Този спор за гризачите е напълно излишен *stop*
Независимо от хигиената в една селска или градска къща, в България или Америка макар и не желани мишките намират начин да ни "гостуват" smiling smiley Въпросът е да не ги оставяме да се застояват. Лятото, че и през др. време често оставям гаража отворен и сега никак не се изненадвам на мишъците, но и капаните не спират да работят *pardon* Една вечер както си седя на дивана гледам едно мишле се разхожда като домашен любимец в кухнята. Настана малка суматоха, точен удар с чехала и язък за куража, отиде си бадива.
Аз смятам, че гризач не може да живее в стъклена вата. Друга е работата с изолация от памук или вълна, но стъкло не.

Абе без котка в къщи да мишкува си е тегло.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-12-2008 - 20:39:13
Да,да...говорете си вие...А по-миналата година така бях затворил един таралеж в къшата.Набрах две касетки ябълки и една дюли и ги оставих в стаята с идеята след седмица да се върна да ги взема.Ма пусти таралеж,,,шмугнал се е явно в тъмного преди да тръгна.Отивам след седмица...От ябълките нямаше една здрава,дюлите не ги беше пипнал...и беше направил невероятно мазало вътре.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-12-2008 - 08:39:33
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Живял съм и на село, и имам вила на баира.
> > Монолитна!
> >
> >
>
> Сега, тУри ръка на сърцето и кажи, трябва ли
> лятото през целия ден да ти е затворена външната
> врата? Щото не е ли, не само мишок, ми и смокче
> можеш да завариш..........
>


Принципно си права, но не ми се е случвало. Те смокчетата не се ли плашат от хората? За мишоците на селото ми се е случвало понякога главно от факта, че къщата беше долепена с гърба си към друга такава и мишоците си я обитаваха устойчиво (комшийската) и главно през покривните кухини си минаваха от едната към другата. След време я събориха къщата (кирпичена) и мишоците не се видяха повече...

Абе аз си имам старо, изпитано и съвсем случайно открито лекарства срещу мишоци - лайка!!! Поръсвате тук-таме задшкафове и т.н. с лайка и мишок няма да ви доближи даже хич. Кое как действа хабера си нямам, но работи в 100% от случаите.


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-12-2008 - 11:49:55
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------

> Абе аз си имам старо, изпитано и съвсем случайно
> открито лекарства срещу мишоци - лайка!!!
> Поръсвате тук-таме задшкафове и т.н. с лайка и
> мишок няма да ви доближи даже хич. Кое как действа
> хабера си нямам, но работи в 100% от случаите.

А, това е друга приказка и поклон от мен, дето се сети да ни я кажеш.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход