Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 14:08:27
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Ох Камелче, започна да доскучаваш с този
> комсомоски жар и патриотизъм!!Освен урока за
> гнилия капитализъм, имаше и още един, за
> скромноста която краси човека- този май си го
> пропуснала. Темата не беше да търсиме кусури и да
> си ги мериме с хАмериканците, а да видиме кое
> как!!!

Къде те стяга чипика? Дотук, почти всички критикуват почти всичко от това, което виждат. И го сравняват, гледайки кое как е. Май комсомолския жар си го запазил ти- с обратен знак- всичко, което американците правят, е прекрасно.

Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 16:32:41
Драга Камелия, каквото и да говори моят земляк всеки гледа и разбира се сравнява. А критиката просто няма как да се избегне, а и не трябва winking smiley
Благодаря ти за куража дето ми даваш и сега като се замисля това е май нещото което ме мотивира да продължавам да се занимавам с тази новострояща се "къща". Знаеш ли, когато си ходя у дома съм шокиран от комичното чуждопоклонничество и сляпо подражание на всичко що е от "запад", за езика да не говорим там цирка е пълен sad smiley :g: Сина ми е роден тук и говори перфектен английски, но в българският му говор няма да срещнеш и една единствена чуждица smiling smiley

С поздрав на всички,
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 17:05:43
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Драга Камелия, каквото и да говори моят земляк
> всеки гледа и разбира се сравнява. А критиката
> просто няма как да се избегне, а и не трябва
> Благодаря ти за куража дето ми даваш и сега като
> се замисля това е май нещото което ме мотивира да
> продължавам да се занимавам с тази новострояща се
> "къща". Знаеш ли, когато си ходя у дома съм
> шокиран от комичното чуждопоклонничество и сляпо
> подражание на всичко що е от "запад", за езика да
> не говорим там цирка е пълен Сина ми е роден
> тук и говори перфектен английски, но в българският
> му говор няма да срещнеш и една единствена чуждица
>
>
> С поздрав на всички,

Едно време езикът ни беше пълен с русизми и все обясняваха, че насила ги карали да ги употребяват- това журналистите и "висшият апарат". Сега е същото с английския- унищожават езика и се гордеят.........че са начетени. Виждаш, че е така и за другите неща- да не смееш да похвалиш нещо родно. Веднага ти скачат.
Надявам се, че и това ще отмине, само ме е яд за унищожения ни език.
Ще ми се да разясниш, в тези къщи с какво можеш да се топлиш? За климатиците разбрах. smiling smiley

Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 17:13:15
avatar
Леко се поизмести темата....
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 17:38:02
Камелия, аз се утешавам с това, че в историята ни е имало периоди на гърчеене, сърбеене ..... но сме се запазили така че и това ще преживеем. Както е казал дядо Вазов: "Силен е българският дух"

Прав си Николов, но не съвсем winking smiley А и ето че Камелия я намести с логичният въпрос за топлото winking smiley Главно с природен газ, а тук там с мазут, нафта, дърва, палети, царевица. Най-модерното и разпостранено е чрез скрити в стени и подове въздуховоди топъл въздух затопля всички помещения на сградата. Освен Удобството този метод има много лоши страни касаещи здравето на обитателите.
Траябва да бягам, че министърката ни е на посещение smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-04 18:27 от Geto.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 20:46:42
Цитат: Най-модерното и разпостранено е чрез скрити в стени и подове въздуховоди топъл въздух затопля всички помещения на сградата. Освен Удобството този метод има много лоши страни касаещи здравето на обитателите.

Кажете два довода за лошите страни!
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 21:12:15
Фло,
1. Въздуховодите стават инкубатор за множество бактерии и др. микроорганизми. Лесно пренасяне на зарази. Алергии .....................
2.Сух въздух
3. Въздуховодите изискват основно почистване поне на 3 год. със специализирана техника и обучен техн. персонал, което изключва варианта да пратиш жената с метлата winking smiley
4.

Е, и това не е малко като начало sad smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 21:53:40
Една бактерицидна лампа-15 вата и 34лв/бр.преди филтъра дали не би намалила негативите?Има и редица системи за повишаване кислородното съдържание на въздуха.Най-простата е преминаването на въздуха през етажерки с бентонит-1лв./кг.Мисля ,че между топъл и сух въздух има известна разлика в терминологията.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 22:56:14
Ех Фло, той М. Джексън казват че живеел в барокамера и какво от това:} Тука и бутилираната вода е дистилирана, но аз пет пари не давам за нея пред онази кладенчовата в Балкана. Бъди жив и здрав, ползвай си ги тези лампи, филтри, етажерки и още каквото ти кажат от рекламите, та нали и за тези хора трябва да има хляб да нахранят децата си. Виж аз спя на отворен прозорец и като едно време се радвам на естествените и прости нещица.
Питаше за мнението ми, те го smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-04 22:57 от Geto.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
04-09-2008 - 23:38:12
avatar
Гето, кажи за тоз Тивек или Тайвек, че тука из БГ няма никаква информация (разбирай няма вносител, май).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход