Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 08:42:01
avatar
Благодаря! Абе аз сайта на Дюпон още преди го бях разгледал, ама не ми е много силна страна английския - едно време повече на руски ни натискаха. Това на което не мога да си намеря отговор е - тази мембрана Тайвек за временно ли я инсталират - докато траят откритите процеси да пази дървените детайли, или остава за постоянно. Ако е второто означава, че отвън се финишира със сайдинг задължително. А ако не искам сайдинг какво се получава? И дали има разлика с други пароизолации... Мистерия.. Що не го внасят - не знам. Вероятно или не виждат търговците приложение, или не сме захапали тази технология още...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 12:33:44
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря! Абе аз сайта на Дюпон още преди го бях
> разгледал, ама не ми е много силна страна
> английския - едно време повече на руски ни
> натискаха. Това на което не мога да си намеря
> отговор е - тази мембрана Тайвек за временно ли я
> инсталират - докато траят откритите процеси да
> пази дървените детайли, или остава за постоянно.
> Ако е второто означава, че отвън се финишира със
> сайдинг задължително. А ако не искам сайдинг какво
> се получава? И дали има разлика с други
> пароизолации... Мистерия.. Що не го внасят - не
> знам. Вероятно или не виждат търговците
> приложение, или не сме захапали тази технология
> още...

Здрасти Николов,
Писал съм го някъде - поне някои видове Тивек внася Ви Джи Еф - сайтът им беше в ремонт, но контакти, туй-онуй работеше.
Не са задължителни тези фолия само със сайдинг - слагат ги и другаде. Отвътре, отвън - където трябва. В разглежданата къща (отвън) изпълнява ролята на паропропусклива защита от външни влияния - вода, вятър. В някои по-сложни системи за дренажна повърхност, откъдето евентуалната водата се отвежда.
Естествено могат да защитят конструкцията по време на строежа, но повечето имат ограничено време на УВ лъчи, след което трябва да се покрият и остават там.
Общо взето, зад океана слагат поне по две - една паропреграда (отвътре) и споделената (отвън).
Според случая са доста различни, особено като паропропускливост. Те го мерят в друго, но Мю от 1-2 до 10 000 и нагоре.
Подобни мембрани тук предлагат и Нортоп (полски), Брамак, Изовер и др. Фирмите за сайдинг имат външните (май чехски).

Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 13:16:32
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря! Абе аз сайта на Дюпон още преди го бях
> разгледал, ама не ми е много силна страна
> английския - едно време повече на руски ни
> натискаха. Това на което не мога да си намеря
> отговор е - тази мембрана Тайвек за временно ли я
> инсталират - докато траят откритите процеси да
> пази дървените детайли, или остава за постоянно.
> Ако е второто означава, че отвън се финишира със
> сайдинг задължително. А ако не искам сайдинг какво
> се получава?
И дали има разлика с други
> пароизолации... Мистерия.. Що не го внасят - не
> знам. Вероятно или не виждат търговците
> приложение, или не сме захапали тази технология
> още...

Добро утро трудови хора. Николов ако не искаш сайдинг или тухлена облицовка, остава последния вариант-стако мазилка. Тук не позволяват да се използва ОСБ под стако мазилката по пожароопасни изисквания, така че няма нужда от Тивек.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 14:30:46
Тази работа се слага само при картонени къщи докато при нашето строителство е само хвърляне на пари без никакъв положителен ефкт sad smiley
Тивек е търговска марка и е само един от многото подобни продукти които са на пазара.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 18:22:55
avatar
Мисля, че вече си дадох ясна представа, благодаря на всички за разясненията. Като за финал намерих руския дистрибутор на Дюпон и това, което не ми беше ясно си го доизясних. Това, че Ви Джи Еф им е дистрибутор никак не е добре. Първо , защото със сигурност не са пряк дистрибутор и второ апетита им е бая филям....
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 18:58:13
Николов, то май апетита на сичкото търговец е ФИЛЯМ winking smiley

Помислих че това е някаква турска думичка, но сега се сещам, че може би си искал да напишеш "Голям". Както и да е, не това ми беше целта, прощавай!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 19:00 от Geto.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
05-09-2008 - 21:41:04
avatar
Тук е мястото да се извиня за правописните грешки, които правя, но в легнало (по тъпа принуда) положение трудно се справям...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
06-09-2008 - 18:31:59
Николов, пропуснах да ти кажа че има Тивек обвивка дори когато се прави стако(минерална!! може би на БГезик) мазилка. Да си призная аз не съм виждал да я слагат тука, но може би поради факта че на масово правените къщи ако има такава мазилка то тя е много малко като площ, просто само за разчупване на модела и времетраенето на полагането на всички елементи от тази мазилка, като мрежа, грунд, Тивек и пр. е много къс, и аз го пропускам. Може сутринта като минавам да няма нищо, а вечер като се прибирам тя вече е положена!!!
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
06-09-2008 - 23:37:42
avatar
Не мога да си отговоря на въпроса как върху Тайвека може да се слага каквато и да е мазилка...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
07-09-2008 - 00:22:52
Николов, така им пише в сайта!!Ба ли го!!!Както казах не съм виждал да го слагат, ама това не значи нищо. Ако въобще някой го слага, то сигурно в/у него се слага мрежата!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход