Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 13:19:33
Имам парцел в село до София, в парцела има вода, имам дори партиден номер от Софийска вода. Имам виза за проектиране на жил. сграда и един от документите които изискват от общината за издаване на разрешително за строеж е за изходни ВиК данни. Платих 99.90лв на героите от ВиК и се оказа, че водата ми е по заварено положение по незаконен водопровод от преди селото да мине към Софийска Вода. Най-близкият законен водопровод минава на около 80м от мен.. От мен се иска да им проектирам, изградя и въведа в експлоатация тия 80м. Естествено за моя сметка, предварително проучване показва, че ще заминат около 8000лв. Рекет, нали? При положение, че имам партида и вода в мястото.. Искат ние да им строиме инфраструктурата мамка им.. Съседите хич не ги интересува, защото няма да строят, имат си къщи от време онуй..

прочетох тази тема тук:
[forum.imoti.net]

но не е точно моя случай, а може би нещата са се изменили от тогава. От Софийска Вода ми издадоха служебна бележка, че съм абонат и не дължа суми но на нея с много дебели букви пише "НЕ ВАЖИ ЗА ИЗДАВАНЕ НА РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА СТРОЕЖ".. искат си изходни данни и туй то.

До кога частни компании ще решават кой да строи? Споделете опит в тази насока :cry: :cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-29 13:20 от naughty.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 19:39:32
Не им се подавай да те изнудват!!!Общината трябва да подаде искане до вик да констатират ТЕ "ВИК" ,че има наличен водопровод да го нанесът във свойта база дани и тогава ще ти издадат предварителен договор.Естесвено много време и разправии се изискват но 8000лв.не са никак малко.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 20:16:52
ох не знам как ще стане, тука всеки се е спасявал кой както може.. през моето парцелче минават тръбите на двама от съседите, по улицата е копал трети.. моята е прихваната от един от съседите. ужасия страшна..
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 22:02:17
Ще стане ще стане с многооо тичане и нерви.Важното е да ги ГОНИШ ДО ДУПКА.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 23:44:15
Колега, добе дошъл в ада, както се казва.
Минах преди две години по тоя път.

Успях да се спася с нотариално заверена декларация че няма да имам претенция към тях за количеството и качеството на водата и ми издадоха заветната "служебна бележка".

Другия сариант е да декларираш фалшив собствен водоизточник, проба от ХЕИ (където естествено ще си занесеш чешмяната водичка) .

Третия вариант е в общината да ти издадат удостоверение за търпимост на водопровода (ако е правен преди 1990 година).

Май вариант 2 е най безболезен....
A40
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
30-07-2008 - 08:49:26
също може да заложиш в проектите че водозахранването ще е от собствен водоизточник,пък после си вразвай тръбите.поне при нас одобряват наред проекти със септични ями и собствен водоизточник
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход